V Trenčianskych Tepliciach vrcholia prípravy na filmový festival

Vrcholia prípravy na filmový festival.
Zdroj: TV Markíza

Kúpeľným parkom sa prehnala nad ránom silná búrka. Samotné inštalácie si organizátori festivalu našťastie nechali až na dnes.

Už po dvadsiatypiatykrát budú Trenčianske Teplice hostiť filmový festival. Pribudnú nové tabuľky s menami známych osobností a po druhý krát v histórii si okrem filmov budú môcť návštevníci festivalu vychutnať aj iné atrakcie. Dnes začali premietať prvé filmy.

V kúpeľnom mestečku finišujú s poslednými inštaláciami a úpravami na samotný festival. Samotné inštalácie si našťastie nechali až na dnes. Kúpeľným parkom sa prehnala nad ránom silná búrka. Prezieravo dali pred dvoma mesiacmi vyrezať staré a nebezpečné stromy.

Jeden z konárov starého gaštana však vážne poškodil sochu, ktorá prišla o hlavu. Je to pamätník obetiam druhej svetovej vojny.

Pre začínajúcich filmárov pripravili organizátori workshop na tému: Ako začať nakrúcať filmy. Diskutovať mohli s režisérom Ivanom Ostrochovským, ktorý za svoj film Koza získal až 11 cien z rôznych festivalov.

Na moste slávy pribudnú tento rok dve nové tabuľky. Laureátmi ceny Umelcova misia budú Miroslav Žbirka a Táňa Pauhofová.TRENČIANSKE TEPLICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trenčianske Teplice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.