Uma Thurman na festivale v Karlových Varoch. Aj po rokoch krásou vyráža dych

Do Karlových Varov zavítala Uma Thurman. Aj po rokoch krásou vyráža dych
Zdroj: Profimedia.sk

Herečka si prišla prevziať ocenenie.

Podľa potlesku bola najväčším ťahákom americká herečka Uma Thurman. Do Česka pricestovala aj s tromi deťmi, ktoré su podľa jej slov jej najväčším životným výtvorom.

Zdroj: Profimedia.sk

V Karlových Varoch všetci ostrili aj na oscarového herca a režiséra Caseyho Afflecka. Na festival priniesol svoje nové dielo drámu Prízrak. "Na festival sa teším. Jednak na prehliadku filmov a jednak na zoznámenie sa s ľuďmi, s ktorými tu budeme spolu oslavovať umenie," povedal nášmu kolegovi Borisovi Pršovi.

Zdroj: Profimedia.sk

Casey Affleck aj Uma Thurman si od Jiřího Bartošku prevzali cenu prezidenta festivalu. Ocenenie si odniesol aj ďalší slávny hosť. Poznáte ho vďaka jeho dielam - filmovej hudbe k Pretty Woman, Šiesty zmysel či Batman. Hollywoodsky skladateľ James Newton Howard si od Jiřího Bartošku prevzal kryštáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos do svetovej kinematografie.

Na festivale sa predstaví spolu 180 filmov zo 70 krajín. Zastúpení sú aj slovenskí tvorcovia. O cenu zabojuje napríklad aj film Čiara režiséra Petra Bebjaka, v ktorom si Tomáš Maštalír zahral pašeráka cigariet.

Na festival, ktorý potrvá do 8. júla, sa tešia aj mnohé ďalšie známe tváre.


KARLOVE VARY/ TV Markíza, Boris Pršo

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Filmový festival

Dôležité udalosti