Šoubiz

Top Gun bude mať pokračovanie. Tu je zápletka filmu

Top Gun
Top Gun Zdroj: Paramount Pictures

Známy režisér tiež vysvetlil, prečo sa nakrúcanie očakávanej snímky stále odkladá.

Americký filmový producent Jerry Bruckheimer prezradil zápletku pripravovaného pokračovania snímky Top Gun (1986).

Ako uviedol pre americký portál Live.huffingtonpost.com, príbeh novej snímky sa má zamerať na otázku, či bezpilotné lietadlá, takzvané drony, prekonali pilotov. 

Zdroj: Paramount Pictures

Letec Maverick (v podaní Toma Cruisa, pozn. SITA) má ukázať, že nie. Autorom zápletky je pritom režisér pôvodného filmu Tony Scott, ktorý ju navrhol ešte pred svojou smrťou v roku 2012.

Dátum začiatku dlhoodkladaného nakrúcania však stále nie je známy. "Musíme skĺbiť čas Toma Cruisa i záujem spoločnosti Paramount nakrútiť snímku," vysvetlil Bruckheimer.

Pôvodný Top Gun celosvetovovo zarobil 356 miliónov amerických dolárov a z Toma Cruisa urobil jednu z najväčších hollywoodskych hviezd.

Cruise si v snímke zahral mladého pilota amerických vzdušných síl Petea 'Mavericka' Mitchella, ktorý sa s kolegom, navigátorom Nickom 'Goose' Bradshawom (Anthony Edwards), dostal do školy pre elitných vojenských pilotov Top Gun.

Film sa sústredí na Maverickov vzťah s inštruktorkou Charlotte Blackwood (Kelly McGillis), jeho snahu byť čo najlepším pilotom či prekonávanie osobnej krízy po nehode pri skúšobnom lete. Tiež sa mu tu podarí zistiť pravdu o smrti svojho otca. V snímke si zahrali aj Val Kilmer, Tim Robbins, Tom Skerritt či Meg Ryan.

BR5ATISLAVA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti