Nová narodeninová fotka princa: George rastie ako z vody

Takto si princa George odniesli z pôrodnice.
Zdroj: Profimedia.sk

Pred štyrmi rokmi sa narodil, teraz Buckinghamský palác zverejnil novú fotku.

Britský princ William a jeho manželka Kate vydali novú oficiálnu fotografiu svojho syna princa Georgea, aby tak odštartovali oslavy pri príležitosti jeho dnešných štvrtých narodenín.

"Vojvoda a vojvodkyňa s potešením zverejňujú novú oficiálnu portrétovú fotografiu princa Georgea pri príležitosti štvrtých narodenín Jeho kráľovskej výsosti," napísal na Twitteri kráľovský palác v Londýne.

Portrétovú snímku princa v ľahkej modro-bielej prúžkovanej košeli bez goliera urobil kráľovský fotograf Chris Jackson.

"Som poctený, že si vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge vybrali na zverejnenie práve tento portrét, ktorý som urobil na oslavu štvrtých narodenín princa Georgea," uviedol na Twitteri Jackson.

George, ktorý je v nástupníctve na britský trón tretí v poradí, bude podľa očakávania dnešné narodeniny oslavovať v súkromí s rodinou, napísal londýnsky Kensingtonský palác vo vyhlásení pre tlačovú agentúru DPA.

Princ William v rozhovore s novinármi začiatkom tohto týždňa vyslovil predpoklad, že jeho syn zrejme zje celú narodeninovú tortu sám.

Princ William, princezná Kate, George a jeho dvojročná sestra Charlotte sa v piatok vrátili do vlasti z niekoľkodňového európskeho turné - najprv podnikli návštevu Poľska a následne Nemecka. Toto ich turné sa konalo v čase bezprecedentného napätia súvisiaceho s rozbiehajúcimi sa rokovaniami o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie a bolo vnímané ako snaha zlepšiť obraz Británie v Európe.


Zdroj: Facebook/The Royal Family

LONDÝN/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Princ George

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.