Diana volala so svojimi synmi chvíľu pred smrťou. "Budeme si to do konca života vyčítať."

diana.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

V novom dokumente Princ William a Harrry hovoria aj o tom, aké ťažké bolo vyrastať bez matky.

Princovia William a Harry porozprávali o posledných okamihoch, kedy naposledy počuli hlas svojej matky. Princezná Diana im zavolala chvíľu pred smrťou, synovia sa ale práve v tej chvíli hrali s kamarátmi, a tak chceli rýchlo zavesiť. Teraz si to vraj budú do konca života vyčítať.

Zdroj: TASR

William s Harrym vraj spolu o Diane ako matke nehovorili od jej smrti v roku 1997. Často ju spomínali, nikdy si ale nerozprávali o jej tragickej smrti a o tom, ako veľmi im chýba. Teraz sa o nej rozhovorili v dokumente britskej televízie ITV.

https://www.youtube.com/watch?v=2NAdCVX7k7A


Princovia okrem iného spomenuli, ako im Diana naposledy volala len niekoľko hodín pred osudnou nehodou. Telefonát budú ľutovať do konca života. Hrali sa totiž s bratrancom Petrom Phillipsom a sesternicou Zarou. "Myslím, že Harry i ja sme mali hrozne naponáhlo, chceli sme čo najrýchlejšie povedať „ahoj" a „uvidíme sa neskôr" a „už musíme ísť". Keby som vedel, čo sa stane, neodbyl by som ju toľko. Ten telefonát mi v mysli veľa utkvel, " zveril sa William.

Potom prišiel rad na Harry, ktorého William zavolal s tým, že volá mamička. "Zdvihol som telefón a bola to ona, volala z Paríža. Keby som vedel, že so svojou matkou hovorím naposledy, povedal by som jej toľko vecí ... Pozerať sa na to späť je hrozne ťažké. Budem sa s tým vyrovnávať do konca života," rozprával Harry.


V dokumente obaja princovia hovoria aj o tom, aké ťažké bolo vyrastať bez matky. "Bolo to, ako by náš dom postihlo zemetrasenie. Vaša myseľ je zrazu rozdelená a chvíľku trvá, než to vstrebáte. Stratiť niekoho blízkeho je zničujúci," hovorí William, ktorému v čase, keď zomrela Diana, bolo 15 rokov.

O tri roky mladší Harry sa zase zdôveril, že mu pripadalo "normálne" nemať matku, keď dospieval. Kvôli jej smrti vraj plakal len dvakrát, potom si na jej neprítomnosť musel zvyknúť. "Nikdy som nechápal, že ľudia, ktorí moju matku nikdy nestretli, plakali a ukazovali viac emócií, než ja," dodal princ.

Dokument, ktorého súčasťou je aj rozhovor s princami, sa volá Diana, naša matka: Jej život a odkaz. Britská stanica ITV reláciu odvysiela v pondelok o 21.00 h miestneho času.

LONDÝN/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti