Princovia otvorene prehovorili o svojom najväčšom trápení, smrti ich matky

Princovia spomínajú na svoju matku.
Zdroj: Profimedia

William si v dokumente zaspomínal, keď pred jeho príchodom zo školy zariadila, že ho na schodoch čakali svetové top modelky.

Emotívna spoveď princov Williama a Harryho o svojej mame. V dokumente, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia smrti princeznej Diany, priznali, čo ich dodnes ťaží. Stále si tiež pamätajú na jej posledné slová.

„Ver či nie, ale na tejto fotografii sme obaja. Ty si v brušku,“ opisujú na videu princovia.

„Toto je vôbec prvýkrát, čo sme o nej obaja hovorili ako o matke,“ spomína Harry.

„Bola veľmi neformálna, veľmi si užívala smiech a zábavu,“ dopĺňa William.

„Myslím, že nás všetkých zasiahlo ako veľmi boli otvorení. Osobne sa nazdávam, že to je naposledy, čo takto hovorili o svojej matke,“ producent Nick Kent.

Britská princezná Diana zomrela 31. augusta 1997 pri autonehode v parížskom tuneli. William mal v tom čase 15 rokov a Harry 12. Dnes už dospelí muži vraj dodnes ľutujú, že posledný telefonát s ich matkou bol príliš krátky. Na jej posledné slová nezabudli, na kameru ich však povedať nechceli.

Dianu reportéri prenasledovali na každom kroku. Nie vždy o nej písali lichotivo - rozoberali jej depresie, boj s bulímiou či Charlesove zálety. Jej synovia si ju však navždy budú pamätať ako ženu, ktorá im do života vniesla veľa radosti a zábavy.

William si v dokumente zaspomínal aj na to, ako mu pripravila trápny moment, keď pred jeho príchodom zo školy zariadila, že ho na schodoch čakali svetové topmodelky vrátane Cindy Crawford či Naomi Campbell. Ich plagáty mal vtedy mladý princ na stene. Od hanby vraj celý sčervenel a zakopol o schody.

Viac v reportáži:


LONDÝN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti