Hlavné hviezdy Titanicu: Takto vyzerajú po 20 rokoch

Hlavné hviezdy Titanicu: Takto vyzerajú po 20 rokoch
Zdroj: Profimedia.sk

Niektorí skutočne zrejú do krásy.

Minulý týždeň zožala fotografie herca Billa Zanea obrovský úspech. Na sociálnej sieti sa pochválil snímkou s kolegami z Titanicu. Po rokoch sa tak stretol s Leonardom DiCapriom a Kate Winslet. To v mnohých vyvolalo nostalgiu z obdobia obrovského úspechu Titanicu. Tak sme sa rozhodli pozrieť na to, ako sa hlavné hviezdy oscarovej snímky zmenili po 20 rokoch a kde sú teraz.

Rose Dewitt Bukater - herečka Kate Winslet

Zdroj: Profimedia.sk

V herečkinom prípade je lepšia otázka, kde by nebola? Za 20 rokov od premiéry Titanicu sa z Kate stala jedna z najuznávanejších herečiek v Hollywoode. V roku 2008 získala Oscara za výkon v snímke The Reader (Predčítač). Na poličke má vystavené aj Zlaté glóbusy za filmy Steve Jobs, Mildred Pierce, Predčítač a Revolutionary Road. V poslednej menovanej sa na pľaci opäť stretla s Leonardom DiCapriom.

Kate sa vydala za podnikateľa Neda Rocknrolla, s ktorým má tri deti - Miu, Joea a Beara. Bol to práve Leonardo, ktorý ju viedol uličkou počas jej svadby. Aj po rokoch sú najlepšími priateľmi.

Jack Dawson - herec Leonardo DiCaprio

Zdroj: Profimedia.sk

Hoci mal Leonardo na konte kvalitné úlohy už pred Titanicom, bol to práve film o potopení legendárneho parníka, ktorý naplno odštartoval jeho kariéru. Leo taktiež patrí medzi najlepších hercov Hollywoodu. Je známy aj spoluprácou s režisérom Martinom Scorceseom. Zahral si v niekoľkých jeho filmoch ako The Departed, Gangy v New Yorku či Letec.

Po rokoch čakania sa len v roku 2016 dočkal vytúženého Oscara za výkon v snímke The Revenant. DiCaprio sa aktívne zasadzuje za ochranu životného prostredia a podporuje rôzne organizácie. Bol to práve jeho každoročný charitatívny galavečer v Saint-Tropez, kde sa minulý týždeň stretol s Kate a Billym Zaneom.

Leo stále nie je ženatý. Preslávil sa vzťahmi s modelkami, niekoľko rokov tvoril pár s Gisele Bundchen či Bar Refaeli. Odvtedy sa pri ňom ženy striedajú svetelnou rýchlosťou.

Cal Hockley - herec Billy Zane

Zdroj: Profimedia.sk

Billy sa preslávil ako nechutne bohatý a arogantný Rosein snúbenec, ale v skutočnosti nie je taký zlý človek ako bol vo filme. Zahral si v niekoľkých projektoch, ale nikdy sa nepresadil tak, ako jeho kolegovia. Známy je z filmu The Believer či televíznych seriálov Čarodejnice alebo Community. Občas si zahrá aj na Brodwayi. Účinkoval v muzikáli Chicago. Samého seba si zahral v snímke Zoolander 2.

Molly Brown - herečka Kathy Bates

Zdroj: Profimedia.sk

Herečka Kathy Bates mala za sebou úspechy ešte pred Titanicom. V roku 1991 získala Oscara za výkon v snímke Misery. Po Titanicu žala jeden úspech za druhým. Stačí spomenúť filmy ako Polnoc v Paríži, About Schmidt či Revolutionary Road, kde sa opäť stretla s Kate Winslet a Leonardom DiCapriom. Uplatnila sa aj vo viacerých seriáloch ako Harry´s Law, American Horror Story či Feud.

Nemala to však počas života ľahké. V roku 2003 jej diagnostikovali rakovinu vaječníkov a v roku 2012 zase rakovinu prsníka. Obe choroby sa jej podarilo poraziť.

Brock Lovett - herec Bill Paxton

Zdroj: Profimedia.sk

Po Titanicu sa Bill objavil vo filmoch Aliens, Terminátor, Twister či Apollo 13. Úspech Titanicu nasledovali snímky Veľký Joe, Young či Edge of Tomorrow. Zahral si tiež v seriáli HBO Big Love. Zomrel vo februári 2017 po operácii.

Ruth Dewitt Bukater - herečka Frances Fisher

Zdroj: Profimedia.sk

Frances si v Titanicu zahrala Roseinu matku. Zahrala si tiež v snímkach Laws of Attraction, Jolene či Woman in Gold. V roku 2017 si zahrala v seriálu Fargo, kde spolu s ňou účinkovala jej dcéra Francesca Eastwood. Zahrali si mladšiu a staršiu verziu jednej postavy.

Herečka sa aktívne venuje aj politike a v prezidentských voľbách podporovala senátora Bernieho Sandersa.

Staručká Rose - herečka Gloria Stuart

Zdroj: Profimedia.sk

Za výkon v Titanicu si vyslúžila nomináciu na Oscara za výkon vo vedľajšej úlohe. Vtedy mala 87 rokov. Stala sa tak najstaršou nominovanou herečkou a tento titul si drží dodnes. V rovnakej kategórii však vyhrala inú cenu - Screen Actors Guild Award. Ako herečka pôsobila od 30. rokov 20. storočia. Zahrala si aj v snímkach ako The Million Dollar Hotel či v seriáli General Hospital. Poslednú úlohu si zahrala vo filme Land of Plenty v roku 2004. Zomrela v roku 2010 ako 100-ročná.

Thomas Andrews - herec Victor Garber

Zdroj: Profimedia.sk

Garber, ktorý si zahral stvoriteľa Titanicu, je jeden z hercov, ktorého sme videli snáď všade. Tu je len zopár filmov na jeho konte - Tuck Everlasting, Legally Blonde, Milk či Argo. Známy je aj zo seriálov ako Alias, Eli Stone, Legends of Tomorrov či Web Therapy.

Je veľmi dobrý priateľ s herečkou Jennifer Garner. V seriáli Alias hral jej otca. Dokonca je krstným otcom jej najstaršej dcéry Violer.

Jackov kamarát Fabrizio - herec Danny Nucci

Zdroj: Profimedia.sk

Danny sa po Titanicu presadil viac v televíznej ako filmovej tvorbe. Spolupracoval na seriáloch NCIS, CSI, Arrow či Castle. Od roku 2013 hral v seriáli The Fosters. Je ženatý s kolegyňou Paulou Marshall.

Spicer Lovejoy - herec David Warner

Zdroj: Profimedia.sk

V Titanicu stvárnil ochrankára Roseinho snúbenca. Po oscarovej snímke si zahral vo filmoch ako Planet of the Apes, Black Death. Vidieť ho môžete aj vo filme Mary Poppins Returns, ktorý odštartuje budúci rok.

Roseina pravnučka Lizzy Calvert - herečka Suzy Amis

Zdroj: Profimedia.sk

Po Titanicu si zahrala len v troch filmoch a kariéru herečky zavesila na klinec. Od tohto biznisu však neodišla, keďže sa vydala za režiséra Titanicu Jamesa Camerona. Dvojica si padla do oka práve počas nakrúcania oscarovej snímky.

Odvtedy je aktivistkou a šíri povedomie o tom, aké má naše stravovanie dopady na životné prostredie.
USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti