Ani po smrti nemá pokoj. Chcú odvysielať nahrávky o Dianinom nešťastnom manželstve

Pracovný stolík princeznej Diany.
Zdroj: Profimedia

Britská televízia Channel 4 chce odvysielať len to najpikantnejšie, a to presne na dvadsiate výročie Dianinej tragickej smrti, čiže 31. augusta.

Ani 20 rokov po smrti jej nedajú pokoj. Britská televízia sa chystá odvysielať videozáznam, na ktorom princezná Diana hovorí o svojom nešťastnom manželstve. Priatelia zosnulej ikony sa tomu snažia zabrániť.

Kontroverzné video nakrútil Dianin hlasový pedagóg Peter Settelen, ktorého si princezná sama najala v roku 1992, pretože si chcela zlepšiť prejav. Nahrávky prešli mnohými rukami, istý čas ich mal Dianin brat, neskôr dokonca Scottland Yard. Settelenovi ich vrátili pred šiestimi rokmi a podnikavý muž sa ich zrejme rozhodol speňažiť.

Priatelia princeznej hovoria, že ju nechutne využil. „Povedal jej, aby mu vyrozprávala svoj životný príbeh. A ona to urobila. Povedala mu všetky detaily. Tých nahrávok je 20," spresnila expertka na kráľovskú rodinu Penny Junorová.

Britská televízia Channel 4 chce odvysielať len to najpikantnejšie, a to presne na dvadsiate výročie Dianinej tragickej smrti, čiže 31. augusta. Právnik Petra Settelena tvrdí, že na tom nie je nič zlé.


Princezná je mŕtva a tak vraj už nikto nemôže odvysielanie nahrávok považovať za narušenie jej súkromia. Kráľovská rodina nateraz mlčí, Dianin brat i jej priatelia sa ale snažia vedeniu televízie dohovoriť. „Prosím, nerobte to", napísali im do oficiálneho listu.

„Ak sa to odvysiela, bude to ponižujúce pre princa Charlesa a uškodí to celej kráľovskej rodine, no najmä Williamovi a Harrymu," myslí si expertka.

Britský bulvár ponúkol divákom aspoň ochutnávku toho, čo Diana na videu hovorí. Vraj opisuje vzťah s manželom, ich sexuálny život, i to, ako sa dozvedela o princovej aférke s Camillou, ktorá je dnes už Charlesovou manželkou. Princezná zrejme ani na sekundu nepomyslela na to, že jej spoveď raz uvidí britská verejnosť.

Každý člen kráľovskej rodiny si uvedomuje, že ho verejnosť ostro sleduje. Práve preto si svoje súkromie veľmi dobre strážia.

Len pred týždňom mal premiéru dokument, v ktorom sa princovia Harry a William prvý raz rozhovorili o svojej matke. O to viac ich bude zrejme mrzieť odvysielanie kontroverzných nahrávok.

„Bola to naša mama. Stále je to naša mama. A ako jej syn vravím, že to bola tá najlepšia mama na svete," spomína princ Harry v dokumente.


LONDÝN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dokument

Dôležité udalosti