Bieber je členom cirkevného spolku, ktorý sprevádza škandál s pedofilom

Bieber je členom cirkevného spolku, ktorý sprevádza škandál s pedofilom
Zdroj: Profimedia.sk

Náboženská inštitúcia je zahalená rúškom temného tajomstva.

Kanadský spevák Justin Bieber šokoval fanúšikov, keď bez poriadneho vysvetlenia zrušil koncertné turné. Vraj preto, aby sa mohol viac venovať kresťanskému spolku, v ktorom posledné mesiace trávi veľa času. Ide o spolok Hillsong Church, ktorý vznikol v Austrálii.

Táto náboženská inštitúcia je však zahalená rúškom temného tajomstva. Informuje o tom portál RadarOnline.com. Otec zakladateľa organizácie Briana Houstona bol pedofil, čo Brian donedávna úspešne tajil.

Teraz ale prelomil mlčanie. "Bol pedofil. Môj otec bol pedofil. Teraz to už môžem povedať," prehovoril Brian o svojom otcovi Williamovi Franciseovi Houstonovu, ktorého prezývali Franka.

Podľa správ z roku 2000 mal sexuálne zneužiť chlapca z Nového Zélandu. Frank Houston zomrel o štyri roky neskôr. "Stretol som sa s jedným z mojich kolegov a ten mi povedal, že niekto prišiel do kancelárie našej organizácie a podal sťažnosť na môjho otca, ktorý mal pred 20 rokmi týrať chlapca," povedal Brian. "Šokovalo ma to. Bol som zničený a hneď som si pomyslel, že je to nemorálne a že je zločinec," dodal.

Brian (62) o tom povedal svojej manželke, ale prekvapil rozhodnutím, že to neoznámi policajtom. "Spočiatku som bol veľmi smutný a sklamaný a bolo mi ľúto jeho obete, pretože niet pochýb o tom, že mu môj otec pokazil život. Ale cítil som morálnu povinnosť, aby som sa postavil na stranu svojho otca," povedal a preto roky mlčal.

V roku 2015 však Kráľovská komisia v Austrálii zistila, že Brian neoznámil trestný čin. On sa bránil tým, že nechcel ešte viac uškodiť obeti zneužívania. "Hovorili sme ľuďom, aby sa od neho držali ďalej. Bránili sme mu v tom, aby sa už nikdy nepriblížil k žiadnemu dieťaťu. Čo sme však neurobili bolo, že sme to nenahlásili polícii," povedal Brian. Prezradil, že otcova obeť taktiež nechcela riešiť zneužívanie na súde.

"Zistili sme, že boli aj iné obete. A nemyslím si, že vieme o všetkom. Vieme o šiestich obetiach," dodal.

Otázne je, či o tomto vie aj Justin Bieber. Pred pár dňami sa láskyplne vyjadril na adresu organizácie: "Mám radosť, keď vidím, ako ľudia uctievajú a chvália Boha. Je to také skutočné a autentické. Želám si len, aby ľudia viac ľúbili," povedal Bieber.

"Moja viera silnie každým dňom. Moja viera je silnejšia než pred dvomi rokmi," dodal spevák.


USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cirkev

Dôležité udalosti