Fiasko na Messiho svadbe: Zarábajú milióny, ale to, čo dali na charitu je hanba

Messi s manželkou
Zdroj: Profimedia.sk

Od hostí na svadbe nechceli dary, ale peniaze na charitu. Výsledná suma je na zaplakanie.

Ešte je len august, ale Lionel Messi má zatiaľ veľký rok 2017. Stihol sa oženiť so svojou láskou z detstva a dlhoročnou partnerkou Antonellou Roccuzzo. Barcelone sa zaviazal až do roku 2021 a päťnásobný víťaz Zlatej lopty bude zarábať 500-tisíc libier týždenne (553 599 eur).

Argentínčan však má na krku aj poriadnu nepríjemnosť, ktorú bude musieť vysvetliť. Aj keď za to ani nemôže. S manželkou sa totiž rozhodli, že od svadobčanov nechcú žiadne dary. Poskytli im číslo účtu a požiadali ich o dobrovoľný príspevok na futbalistovu nadáciu Leo Messi Foundation, ktorá podporuje zdravotnú starostlivosť o deti, ich vzdelávanie a športové vyžitie.

Od nej mali peniaze poputovať na účet organizácie Techo, ktorá stavia pohotovostné domy pre chudobné rodiny v Argentíne.

Španielsky denník Marca však odhalil, že výsledky zbierky sú zahanbujúce. Napriek tomu, že na svadbe Messiho a Antonelly bolo 260 hostí, celkovo sa na charitu vyzbieralo 9 562 eur. V prepočte to vychádza, že každý hosť dal v priemere 37 eur. Píše 101gratgoals.com. Len pre porovnanie, po Lionelovej svadbe jeho tímový kolega Gerard Pique prehral v kasíne 11-tisíc eur.

Organizácia Techo oznámila, že z vyzbieraných peňazí budú schopní postaviť tak 10 domov. Napriek tomu spoločnosť vyjadrila Messimu vďaku za pomoc. "Ďakujeme rodine Messi-Roccuzzo za ich angažovanosť voči najzraniteľnejším komunitám v Argentíne. V súlade s našimi princípmi transparentnosti chceme povedať, že finančné prostriedky, ktoré sa vyzbierali, poslúžia na postavenie 10 núdzovým domov," napísala organizácia na sociálnej sieti.

Spoločnosť ale dodala, že účet je stále otvorený, pretože zaznamenala niekoľko presunov zo zahraničia, ktoré ešte nedorazili. Jej zástupcovia uznali, že nemusia byť jedinou organizáciou, ktorá by mohla prijímať dary od Messiho nadácie. Niektoré prostriedky mala dostať aj Nadácia Natali Dafne Flexer, ktorá pomáha deťom s rakovinou. Informuje remezcla.com.

"Získané dary budú určené na programy Podpora liečby, Emocionálna podpora a Rekreácia, ktoré poskytneme 1500 deťom a mladým s rakovinou za jeden mesiac," uviedlo združenie.

Messi a jeho manželka ale skutočne nemôžu za to, že sa ich hostia nebuchli po vrecku. A to bolo na zozname hostí všetkých 21 hráčov Barcelony ako Luis Suarez, Neymar, Ivan Rakitic a Sergio Busquets. Nechýbal ani bývalý tímový kolega Xavi či Samuel Eto´o a Carles Puyol.

Pozvaní boli aj všetci členovia realizačného tímu vrátane kustódov, lekárov, fyzioterapeutov či masérov. Podľa argetínskeho La Naciona mali na svabu prísť aj Angel Di Maria, Sergio Aguero, Ezequiel Lavezii a Javier Mascherano.ARGENTÍNA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lionel messi

Dôležité udalosti