Angelina chce žalovať magazín za prekrútenie jej slov. Vanity Fair dokázal, že klamala

Angelina chce žalovať magazín za prekrútenie je slov. Vanity Fair dokázal, že klamala
Zdroj: Vanity Fair

"Boj" sa rozpútal po kauze krutej hry s deťmi na kastingu do jej nového filmu.

Angelina Jolie by si mala dávať viac pozor na to, čo kde verejne povie. Dnes to ľutuje a kauza s magazínom Vanity Fair ešte môže nabrať na obrátkach. Herečka poskytla magazínu prvý otvorený rozhovor po tom, ako požiadala o rozvod s Bradom Pittom. Ten vyšiel v septembrovom čísle s názvom A Life in Bold.

Vyjadrenia o manželstve s Bradom, o ich deťoch či o tom, že prekonala paralýzu tváre prevzali mnohé zahraničné médiá. Písali sme o nich aj my.

Prevzali však aj časť rozhovoru, kde herečka hovorila o tom, ako hľadali detských hercov do jej filmu First They Killed My Father. Text v magazíne znel takto:

Jolie potrebovala deti do filmu. Hľadala ich v detských domovoch, cirkusoch či v školách v slumoch. Sústredila sa na deti, ktoré mali ťažký život. Aby našla hlavnú postavu, ktorá by stvárnila Loung Unga, kastingoví pracovníci si vymysleli hru, ktorá je v skutočnosti znepokojujúca. Pred dieťa položili na stôl peniaze a požiadali ho, aby si premyslelo, na čo ich potrebuje. Potom si ich mali vziať a oni by predstierali, že ho prichytili. Dieťa si malo vymyslieť dobrý dôvod, na čo peniaze potrebuje. "Srey Moch (dievča, ktoré nakoniec získalo hlavnú plohu) bolo jediné dieťa, ktoré na peniaze dlho hľadelo," hovorí Jolie. "Keď ju prinútili, aby ich vrátila, ochromili ju emócie," rozplakala sa Jolie. "Keď sa jej neskôr opýtali, na čo potrebovala peniaze, povedala, že jej zomrel starý otec a nemali dosť peňazí na pekný pohreb."

Niektorí novinári a čitatelia boli z týchto praktík pohoršení. Vyšlo o tom niekoľko článok. Jolie tak vydala oficiálne vyhlásenie, že text o konkurze bol vyňatý z kontextu a je nahnevaná, že cvičenie improvizácie bolo v magazíne opísané ako keby šlo o skutočnosť. Tiež uviedla, že to, že deťom vzali počas konkurzu skutočné peniaze je falošné a rozrušujúce.

Prvého augusta sa s magazínom Vanity Fair skontaktoval herečkin právnik s tvrdením, že autorka rozhovoru nesprávne opísala to, čo herečka povedala. Tvrdil, že deťom ukázali kamerový a zvukový záznam a dopredu boli oboznámené, čo od nich budú chcieť. Na deti dozerali príbuzní alebo opatrovníci z mimovládnych organizácií. "Ospravedlňujeme sa za každé nedorozumenie," povedal herečkin právnik.

Herečka žiadala, aby túto časť textu odstránili z online verzie článku a v októbrovom čísle Vanity Fair chcela zverejniť opravu.

Magazín zareagoval tak, že zverejnil prepis nahrávky z rozhovoru a za svojou redaktorkou Evgeniou Peretz a jej prácou stojí. Po tomto si názor utvoríte sami:

AJ: Ale bolo veľmi ťažké nájsť malú Loung. Tak sme šli do v škole v slume. Nemyslím si, že je to pekné slovo, ale je to škola pre deti vo veľmi chudobných oblastiach.

A myslím si, že to nevedeli. Tak sme do nej vstúpili - jednoducho sme prišli urobiť nejaké konkurzy s deťmi. A nie je to ozajstný konkurz s deťmi. Mali sme túto hru, ale ja som tam nebola, takže nevedeli, čo majú vlastne robiť. Niektorí povedali: "Oh, kamera beží a my si s tebou chceme zahrať hru." A hra pre túto postavu spočívala v tomto: "Dáme ti nejaké peniaze na stôl. Zamysli sa, na čo by si ich potrebovala." Niekedy to boli peniaze, niekedy cookies. (smiech). "A potom ho vezmi." A následne ich akože prichytili. "Chytíme ťa a chceme, aby si klamala, že ich nemáš."

Takže bolo veľmi zaujímavé vidieť deti ako si poradia. Niektoré sa veľmi sústredili na kameru. V tejto krajine je toľko talentovaných detí. Ale Srey Moch bola jediná, ktorá na peniaze veľmi, veľmi dlho hľadela predtým, než si ich vzala. A potom odvážne a kruto klamala, keď to chcela zatajiť a potom ona..

EP: Počkajte, to je to dievča. Loung.

AJ: To je to dievča. A potom, keď ju prinútili vrátiť peniaze späť, bola veľmi silná, emocionálna, premohli ju všetky tie veci. A nemyslím si, že ona alebo jej rodina by nechceli, aby som to povedala, ale keď sa jej neskôr spýtali, že na čo jej boli peniaze, povedala, že jej zomrel dedko a nemali dosť peňazí na pekný pohreb.


USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Angelina jolie

Dôležité udalosti