Súd už rozhodol v prípade sexuálneho útoku na Taylor Swift

Taylor Swift
Zdroj: Instagram/taylorswift

Bývalý dídžej David Mueller mal chytiť speváčku za zadok počas fotografovania na koncerte v roku 2013.

Americká popová speváčka a skladateľka Taylor Swift vyhrala súdny spor s bývalým dídžejom Davidom Muellerom. Porota v meste Denver v americkom štáte Colorado uznala v pondelok Muellera za vinného zo sexuálneho napadnutia 27-ročnej hudobníčky, informovala v utorok agentúra DPA.

Zdroj: Profimedia.sk

Mueller podľa poroty chytil speváčku počas fotografovania na koncerte v roku 2013 za zadok. Bývalý rozhlasový redaktor musí podľa verdiktu poškodenej zaplatiť symbolický jeden dolár za ujmu, ktorú jej tým spôsobil.

Mueller pôvodne žaloval Taylor Swift za to, že v dôsledku jej vyhlásení o sexuálnom napadnutí prišiel o miesto. Toto obvinenie porota zamietla ešte v uplynulom týždni.

"Verím, že pomôžem všetkým tým hlasom, ktoré by tiež mali byť vypočuté, preto v blízkej budúcnosti poskytnem dary viacerým organizáciám, ktoré pomáhajú obetiam sexuálneho útoku pri svojej obrane," uviedla speváčka po vynesení verdiktu prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia.

Incident sa stal v roku 2013 na koncerte v Denveri, kde speváčka vystupovala v rámci svojho koncertného turné s názvom Red tour.

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obťažovanie

Dôležité udalosti