Najlepšie plateným hercom súčasnosti je Mark Wahlberg, herečkou Emma Stone

Najlepšie plateným hercom súčasnosti je Mark Wahlberg, herečkou Emma Stone
Zdroj: TASR/ AP

Wahlberg tak na druhú priečku odsunul hrdinu akčných filmov Dwayna Johnsona, ktorého zárobok dosiahol 65 miliónov dolárov.

Najlepšie platenými filmovými hercami súčasnosti sú Mark Wahlberg a Emma Stoneová. Vyplýva to z rebríčkov, ktoré v priebehu uplynulého týždňa zverejnil magazín Forbes.

Mark Wahlberg zarobil podľa rebríčka, ktorý dnes zverejnil americký magazín, v období jún 2016-jún 2017 celkovo 68 miliónov dolárov pred zdanením. Na druhú priečku tak odsunul hrdinu akčných filmov Dwayna Johnsona, ktorého zárobok dosiahol 65 miliónov dolárov. Za bronzovým Vinom Dieselom (54,5 milióna) sa umiestnili Adam Sandler (50,5 milióna) a Jackie Chan (49 miliónov).

Prvú desiatku doplnili ešte v poradí od šiesteho miesta Robert Downey Jr. (48 miliónov dolárov) a Tom Cruise (43 miliónov), ako aj tri megahviezdy indickej kinematografie - Bollywoodu - Shah Rukh Khan (38 miliónov), Salman Khan (37 miliónov) a Akshay Kumar (35,5 milióna).

Pre populárnych umelcov ako Tom Hanks, Samuel L. Jackson, Matt Damon, Ryan Reynolds i Ryan Gossling zostalo iba miesto v druhej desiatke najlepšie zarábajúcich hercov.
V rebríčku už nefigurujú Leonardo Di Caprio, Johnny Depp, Ben Affleck, Brad Pitt ani Harrison Ford.

Najlepšie zarábajúcou herečkou súčasnosti je podľa skôr zverejneného rebríčka rovnakého periodika Emma Stone s 26 miliónmi dolárov pred Jennifer Aniston (25,5 milióna dolárov) a Jennifer Lawrence (24 miliónov).

Nad hranicu 20 miliónov dolárov sa už nedostala žiadna z ďalších herečiek, platí to aj o štvrtej Melisse McCarthy (18 miliónov) či piatej Mile Kunis (15,5 milióna). Na šiestom mieste figurujú zhodne so 14 miliónmi dolárov Emma Watson a Charlize Theron, na ôsmom mieste sa zhodne s 12 miliónmi umiestnili Cate Blanchett a Julia Roberts pred desiatou Amy Adams s 11,5 milióna dolárov.

USA/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Emma Stone

Dôležité udalosti