William a Harry opísali moment, kedy im otec oznámil, že mama je mŕtva

William a Harry opísali moment, kedy im otec oznámil, že mama je mŕtva
Zdroj: Profimedia.sk

Prvých sedem dní po tragickej nehode v Paríži museli malí chlapci skrývať svoj žiaľ. Smútilo celé kráľovstvo a pred verejnosťou museli byť navonok silní.

Princ Harry prvýkrát prehovoril o tom, ako im ich otec princ Charles oznámil zdrvujúcu správu o smrti ich matky. V emotívnom rozhovore v dokumente z dielne televízie BBC opísal svoju a bratovu reakciu.

Prvých sedem dní po tragickej nehode v Paríži museli malí chlapci skrývať svoj žiaľ. Smútilo celé kráľovstvo a pred verejnosťou museli byť navonok silní. Rozhovor uvidia diváci v dokumente, ktorý televízia odvysiela najbližšiu nedeľu.

Princovia prehovorili aj o tom, aké bolestné bolo kráčať pred všetkými za matkinou rakvou, pričom sa chceli pred všetkými skryť a plakať. Píše Daily Mail.


Zároveň ocenili snahu ich otca utešovať ich v najväčšom žiali. "Jedna z najťažších vecí, ktorú musí rodič urobiť, je, povedať svojim deťom, že vaša matka zomrela. Ale bol tam pre nás, bol jeden z dvoch najbližších, ktorý sa snažil urobiť všetko pre to, aby sa uistil, že sme chránení a že je o nás postarané," povedali princovia.

"Ale uvedomte si, že prechádzal rovnakým žiaľom a trápením," povedal Harry. Dodal, že po správe o matkinej smrti tomu neveril, a preto ani spočiatku neplakal.

William zase povedal, že bol dezorientovaný a zmätený. "Pamätám sa, že som sa cítil úplne prázdny, bez emócií. A stále som sa pýtal, prečo ja? Čo som komu urobil?" povedal princ.

https://www.youtube.com/watch?v=wa4bNgZ0klA


Dokumentárny film Diana, 7 Days, vznikol pri príležitosti 20. výročia princezninej smrti a rozpráva príbeh o tom, čo sa odohrávalo týždeň pred jej pohrebom. Diváci v ňom uvidia výpovede najvýznamnejších osobností tých čias, vrátane bývalého premiére Tonyho Blaira, kráľovnej s manželom a Dianinej rodiny.

Vo filme princovia chvália aj svoju babičku - kráľovnú Alžbetu II., ktorá čelila kritike verejnosti za vzťah k Diane. S vnukmi sa zdržiavala v Balmorale. "Myslím, že pre babičku to bolo veľmi ťažké rozhodnutie. Bola na rázcestí, či bude našou babičkou alebo si bude plniť kráľovské povinnosti," povedal William.

"Ľudia nás nasilu objímali. Nikoho za to neviním. Ale bolo to šokujúce. Kričali, plakali, ruky mali mokré od sĺz, ktoré si utreli chvíľu predtým, ako nám ich podávali," povedal Harry.

Jeho starší brat zase opisuje chvíle, kedy kráčali za matkinou rakvou ako najťažšiu vec, ktorú musel urobiť.

V krátkych ukážkach dokonca Harry vyčíta ľuďom, ktorí boli na mieste nehody, že namiesto toho, aby pomáhali ich matke, ktorá bola ešte stále nažive na zadnom sedadle auta, si všetko fotili.

https://www.youtube.com/watch?v=OsqpvIkc_Zg


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti