Zavraždili princeznú Dianu? Najšialenejšie konšpiračné teórie, ktorým ľudia stále veria

Zavraždili princeznú Dianu? Najšialenejšie konšpiračné teórie
Zdroj: Profimedia.sk

Jednou z nich je, že kráľovská rodina nechcela, aby si Diana vzala moslima, a tak si objednala jej vraždu.

Princezná Diana nie je medzi živými už dve desaťročia, ale konšpiračné teórie o jej smrti sú stále živé aj po toľkých rokoch. Posledný augustový deň v roku 1997 odišla Diana s priateľom Dodim Fayedom z hotela Ritz v Paríži. Spolu s ochrankárom Treverom Reesom-Jonesom a šoférom Henrim-Paulom nastúpili do Mercedesu.

Okolo polnoci ich auto havarovalo v tuneli. Paul a Dodi zomreli na mieste nehody, Dianu previezli do nemocnice, kde o štyri hodiny neskôr podľahla zraneniam. Francúzske úrady potvrdili, že šlo o nehodu, ale napriek tomu si to mnohí dodnes nemyslia. Píše RadarOnline.com.

Karty zamiešal Dodiho otec Mohamed al Fayed, ktorý verí, že šlo o objednávku vraždy zo strany kráľovskej rodiny, pretože nechceli, aby sa Diana vydala za moslima. Podobnú teóriu má aj francúzsky investigatívny novinár a ten ešte dodáva, že princezná bola v deviatom alebo desiatom týždni tehotenstva a práve to mal byť dôvod na jej zabitie.

Podľa niektorých je zvláštne aj to, že Dianino auto vymenili na poslednú chvíľu. Záložné vozidlo však musí byť pripravení minimálne deň vopred, aby prešlo bezpečnostnou kontrolou.

Za smrť Diany vinili aj šoféra Paula. Špekulovalo sa, že vodič bol pod vplyvom omamných látok a alkoholu, čo sa však nikdy nepotvrdilo. Neskôr sa ale zistilo, že pracoval pre britskú aj francúzsku tajnú službu a na účet dostal obrovskú sumu peňazí mesiace pred Dianinou smrťou. Iní si zase myslia, že šlo o krycí manéver z tretej strany.

Niekoľko svedkov, ktorí sa zdržiavali v Dianinom okolí tvrdilo, že princezná predpovedala svoju smrť. Odoslala niekoľko listov, v ktorých tvrdila, že princ Charles a kráľovská rodina plánujú jej smrť a mohlo by ísť o autonehodu.

Svedkovia nehody povedali vyšetrovateľom, že predtým, ako vošlo auto do tunela a narazilo do stĺpa, z tunela vychádzalo ostré svetlo, ktoré mohlo oslepiť vodiča.

Právnik na dôchodku a svedok nehody Stanlee Culbreath si aj dnes pokladá otázku, prečo trvalo hodinu aj šesť minút, kým Dianu previezli do nemocnice a prečo záchranári ignorovali bližšiu nemocnicu a viezli ju do vzdialenejšej. Aj mnohí lekári sa zhodli na tom, že keby Dianu previezli skôr, dnes by ešte žila.

Namiesto rýchlejšej cesty si šofér zvolil dlhšiu, aby sa vyhol paparazzom. To sa mu aj tak nepodarilo. Pre mnohých je podozrivé aj to, prečo boli všetky bezpečnostné kamery vypnuté, keby stačil jediný záznam ozrejmujúci príčinu nehody.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti