Benátky ovládol legendárny festival. Tu sú najlepšie zábery z červeného koberca

V Benátkach sa začal filmový festival.
Zdroj: TV Markíza

Na červenom koberci sa tradične upierala pozornosť na ženy v krásnych róbach.

Benátky sú opäť plné svetových hviezd! Ostrov Lido sa stal opäť dejiskom najstaršieho filmového festivalu na svete. Už 74.ročník festivalu v stredu odštartovala svetová premiéra satirického filmu Zmenšovanie. Na červenom koberci sa tradične upierala pozornosť na ženy v krásnych róbach.

Počas nasledujúcich desiatich dní sa 21 filmov pobije aj o Zlatého leva, hlavnú cenu, ktorú porota udeľuje najlepšiemu filmu. Festival však tento rok prichádza aj s novinkami a to napríklad novou sekciou Virtuálnej reality.

Svetové podujatie si každý rok nenechajú ujsť stovky umelcov. Na červenom koberci zažiarili napríklad novopečení rodičia Amal a George Clooneyovci, herečka Hong Chau či Kristen Wiig, členovia poroty aj herec Matt Damon s manželkou.

Práve Matt Damon si zahral hlavnú úlohu v americkej komediálnej dráme režiséra Alexandra Paynea, ktorým festival otvorili. Frustrovaný muž s manželkou sa vo filme Zmenšovanie snažili vyriešiť finančné problémy a zachrániť planétu tým, že sa nechajú zmenšiť na 12 centimetrov.

S akciou takéhoto formátu idú ruka v ruke aj sprísnené bezpečnostné opatrenia. Okolie historickej budovy je po krvavých teroristických útokoch strážené policajtmi a cesty sú zatarasené zábranami. Na precíznejšie kontroly sa musia pripraviť návštevníci aj fanúšikovia.


BENÁTKY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Amal clooney

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.