Princ George šiel prvýkrát do školy bez mamy. Kate Middleton musela ostať doma

Princ George šiel prvýkrát do školy bez mamy. Kate Middleton musela ostať doma
Zdroj: TASR/ AP

Kate musela ostať doma pre silné ranné nevoľnosti.

Manželka britského princa Williama Kate, ktorá čaká tretie dieťa, trpí ťažkou formou rannej nevoľnosti, a tak musel vo štvrtok, na začiatku školského roka, štvorročného princa Georgea prvýkrát odprevadiť do školy jeho otec. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

William priviezol Georgea do Thomasovej školy v okrese Battersea v južnej časti Londýna tesne pred 09.00 h miestneho času (10.00 h SELČ) a odovzdal ho do rúk riaditeľky tejto súkromnej vzdelávacej inštitúcie, ktorú navštevuje 560 detí vo veku od štyroch do 13 rokov.

Malý princ mal oblečenú rovnošatu pozostávajúcu z tmavomodrého svetra, krátkych nohavíc rovnakej farby, červených podkolienok a čiernych poltopánok.

Počas školského roka sa George spolu so spolužiakmi, z ktorých je najmladší, bude venovať celému radu vzdelávacích aktivít a naučí sa základom baletu, výtvarného umenia, divadla, francúzštiny a hudby. Medzi predmetmi, ktoré ho čakajú, nechýba ani telesná výchova.

Britský Sprievodca po dobrých školách opisuje Thomasovej školu ako "mierne chaotickú inštitúciu pre kozmopolitných rodičov, ktorá ponúka to najlepšie vzdelanie, aké si v Anglicku možno kúpiť".

Kensingtonský palác, ktorý je londýnskym sídlom Williama a Kate, v pondelok oznámil, že Kate trpí v dôsledku tehotenstva ťažkou formou nevoľnosti a bola nútená zrušiť svoju účasť na viacerých verejných podujatiach.
LONDÝN/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Princ George

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.