Herečka zo seriálu Čarodejnice obvinila kolegu. Mal ju obťažovať

profimedia-0349213270.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Nie je jediná. Herečiek sa vraj v župane pýtal, či ho môžu pomasírovať.

Americký filmový producent Harvey Weinstein je podľa denníka The New York Times podozrivý, že za uplynulých 30 rokov sexuálne obťažoval najmenej osem žien vrátane zamestnankýň svojej spoločnosti a známych herečiek.

V dôsledku týchto odhalení v médiách si Weinstein, ktorý produkoval viacero filmov ocenených prestížnou cenou Oscar, vzal "dovolenku", aby získal čas "premýšľať nad sebou a ovládnuť démonov".

Zo sexuálneho obťažovania obvinili Weinsteina okrem iných žien aj herečky Ashley Judd i Rose McGowan zo seriálu Čarodejnice. Weinstein im za ich ústretovosť sľuboval pomoc vo filmovej kariére.


Judd uviedla, že Weinstein ju svojho času pozval, aby ho navštívila v jeho hotelovej izbe. Privítal ju oblečený v župane, pričom sa jej spýtal, či by ho mohla pomasírovať alebo sa pozerať, ako sa sprchuje. McGowan mala s producentom podobnú skúsenosť.

NYT tvrdí, že Weinstein sa snažil zverejneniu škandalóznych informácií zabrániť dohodou s najmenej ôsmimi obeťami svojho konania. Weinstein sa teraz za svoje správanie ospravedlňuje - okrem iného aj tým, že vyrastal v 60. a 70. rokoch, keď normy správania boli iné". 

"Uvedomujem si, že spôsob, akým som sa v minulosti správal ku svojim kolegyniam, spôsobil veľa bolesti a úprimne sa za to ospravedlňujem," uvádza sa v komuniké, ktoré 65-ročný Weinstein zaslal do redakcie denník NYT.

V rozhovore pre denník New York Post zo štvrtkového poludnia však Weinstein obvinil NYT, že proti nemu vedie "vendettu" a ako dôkaz spomenul aj iný článok s podozreniami voči svojej osobe.

Weinstein je spoluzakladateľom produkčného domu Miramax, z ktorého dielne sú filmy ako Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare, Gangy v New Yorku, Sex, lži a video či čierno-biely film Umelec. Založil aj úspešnú produkčnú spoločnosť The Weinstein Company.

LOS ANGELES/tasr

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Harvey Weinstein

Dôležité udalosti