Vyhladovala sa na smrť? Peaches Geldof (†25) sa zrejme zastavilo srdce

schudnuta peaches.jpg

Modelka mala pravdepodobne anorexiu.

Včera popoludní privolali záchranku do domu modelky Peaches Geldof, ktorá jej už ale nepomohla. Polícia vyšetruje záhadnú smrť mladej anglickej hviezdy. Po novinárke ostali dvaja malí synovia a manžel. Smúti aj jej sestra Pixie a otec, známy rocker Bob Geldof. 


Nič nenasvedčuje tomu, že by spáchala samovraždu. Na jej tele sa nenašli žiadne rany a v dome žiadne drogy, aj keď sa hovorilo, že v minulosti s nimi mala problém. Dokonca niekoľko hodín pred smrťou zverejnila viacero pozitívnych statusov, väčšinou sa týkali jej detí.

Špekuluje sa teda, či sa Peaches nevyhladovala na smrť. Vždy patrila medzi objemnejšie dievčatá, ale v roku 2010 a 2011 prešla veľkou zmenou. Radikálne schudla a mnohí sa obávali, či nemá anorexiu. "Teraz pijem celý mesiac len šťavy zo zeleniny a ovocia. Je to hnus, ale musím," povedala v tom čase v jednom z rozhovorov.


Hovorí sa, že rovnakú diétu držala aj teraz. Priznala sa totiž, že máva dni, keď sa zobudí a myslí si, že je tučná. Aj napriek jej vychudnutosti. Ak by to tak bolo, tak je možné, že modelke zlyhalo srdce. "Je tam vysoké riziko elektrolytovej abnormality, ktorá vedie k akútnej zástave srdca," potvrdzuje lekárka.

Takéto rýchle a drastické diéty spôsobujú to, že okrem tuku stratíte aj svalovú hmotu a chradnú vám orgány. Presne toto zabíja anorektičky.

KENT/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti