Rozprávka Tri želania sa dočkala slovenskej premiéry

Film je v kinách od štvrtka 7. decembra.

Do kín prichádza vianočný film plnú kúziel Tri želania. Nadčasovým príbehom chcú tvorcovia nadviazať na tradíciu československých hraných filmov pre celú rodinu, ktoré sú pretkané fantáziou a kde sa môže splniť prakticky čokoľvek.

„Tri želania sú jednoducho vianočný príbeh a pre mňa návrat ku klasickým rodinným filmom, akými bol napríklad Pan Tau alebo Lucia postrach ulice,“ povedal režisér filmu Vít Karas, ktorý nakrútil už niekoľko úspešných rozprávkových filmov.

Hlavný hrdina Troch želaní je nešťastne zamilovaný do sestry svojho kamaráta. Vďaka dobrému skutku získa od čarovného deduška (Marián Slovák) jedno želanie a s ním prichádza čertovská otázka – ako s ním čo najlepšie naložiť. On sám ho nechce úplne premárniť a neustále čelí nástrahám od tých, ktorí mu ho chcú vyfúknuť. Začína sa cesta za poznaním a veľkým rozhodnutím.

Rodičov varietných kúzelníkov hrajú Jitka Čvančarová a Martin Myšička, svojrázneho boháča Vítězslav Jandák, v ďalších roliach sa predstavia Ivan Romančík, Marián Slovák, Lukáš Latinák, Zuzana Onufráková a ďalší. Role detských hrdinov hrajú Filip Antonio Kubíček, Lukáš Březina, Michaela Pecháčková a Jan Maršál.

Kreatívny producent Ján Maxa vníma Tri želania ako výzvu prísť na Vianoce s niečím novým a pritom naplniť očakávanie divákov, ktorí sa tešia v tradičnom čase na tradičný obsah. „Verím že Tri želania sú práve takým projektom, ktorý obohatí Vianoce novým a pritom dôverne známym príbehom,“ dodáva Ján Maxa.

Slávnostnej slovenskej premiéry sa film Tri želania dočkal v pondelok 4. decembra. Nechýbali na nej herci Marián Slovák, Lukáš Latinák či speváčka Kristína, ktorá naspievala titulnú pieseň Sympatie.


Viac o filme:

Láskavý, hravý a humorný príbeh o trápeniach zamilovaného násťročného Alberta sa odohráva v rozžiarenom predvianočnom kúpeľnom meste, ktorému dominuje vyhlásený medzinárodný hotel trochu egocentrického hoteliéra Bosáka. Albert, ktorého rodičia vystupujú v hotelovej kúzelníckej show, miluje Johanu – sestru svojho najlepšieho kamaráta Emana. Johana, ktorá sa nechá oslovovať Žoan, ale nemá o Alberta vôbec záujem a podobne ako ostatné dievčatá v meste je pravdepodobne bláznivo zamilovaná do školského lámača sŕdc Bosáka juniora. Albert ale neverí, že by povrchný a namyslený synáčik mohol skromnú Johanu, ktorá túži študovať na francúzskej Sorbone, naozaj zaujímať a rozhodne sa, že bude bojovať o jej srdce. A aby toho nebolo dosť, Albert ešte musí čeliť nečakanej rodinnej hádke. Našťastie si za dobrý skutok môže vymyslieť jedno želanie, ktoré mu sľúbi Čarovný deduško. Ale ako ho čo najlepšie využiť, keď mu ho chce každý vyfúknuť? A čo keď môže byť človek šťastný aj bez kúziel?


Zdroj: YouTube/Kristína Peláková

BRATISLAVA/dg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Premiéra

Dôležité udalosti