Najviac nominácií na cenu BAFTA získal film Podoba vody

Nové štúdio Chart Show
Zdroj: Kerry Hayes/Fox Searchlight Pictures via AP

Slávnostné udeľovanie sa bude konať 18. februára v londýnskej Albert Hall.

Triler z obdobia studenej vojny Podoba vody (v origináli The Shape of Water) režiséra Guillerma del Tora získal v utorok až 12 nominácií na ceny Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA). Informovala o tom agentúra AP.

O najvyššie britské filmové a televízne ocenenie sa Podoba vody bude uchádzať aj v prestížnych kategóriách najlepší film či najlepší režisér. 


Zdroj: YouTube/FoxSearchlight

Tragikomédia Tri bilbordy kúsok za Ebbingom a životopisná snímka o Winstonovi Churchillovi Najtemnejšia hodina získali nominácie v deviatich kategóriách.

V súboji o cenu pre najlepší film budú Podobe vody konkurovať filmy Tri bilbordy kúsok za Ebbingom, Najtemnejšia hodina, vojnový Dunkirk či romantický film Daj mi tvoje meno.

V kategórii najlepšia herečka sú medzi nominovanými Annette Bening, Frances McDormand, Margot Robbie, Sally Hawkins či Saoirse Ronan.

V kategórii najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe sú medzi nominovanými Daniel Day-Lewis, Gary Oldman, Daniel Kaluuya, Jamie Bell či Timothee Chalamet.

Slávnostné udeľovanie cien BAFTA sa bude konať 18. februára v londýnskej Albert Hall. Sprievodcom večera bude herečka Joanna Lumley.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BAFTA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.