Victoria Beckham má 40 rokov. Takto sa rokmi menila!

victoria beckham.jpg

Dnes je z nej uznávaná návrhárka a módna ikona.

Victoria Beckham sa preslávila ako "Posh Spice" v jednej z najúspešnejších dievčenských kapiel všetkých čias Spice Girls. Láska k móde a nezameniteľný elegantný štýl z nej spravili nielen módnu ikonu súčasnosti ale aj rešpektovanú módnu návrhárku.

Zdroj: Profimedia.sk

Victoria Caroline Beckham (rodená Adams) sa narodila 17. apríla 1974 v anglickom meste Hertfordshire. Je najstaršou z troch detí, má sestru Louise a brata Christiana. Už v mladom veku sa u nej prejavil záujem o tanec a spev, navštevovala hodiny baletu a chodila do divadelnej školy. V sedemnástich rokoch sa zapísala na trojročný kurz tanca na prestížnu anglickú vysokú školu múzických umení Laine Theatre Arts. Po skončení štúdia sa presťahovala do Londýna, kde sa pokúšala preraziť ako tanečnica.

Zlom v jej živote prišiel v roku 1993, keď ju z viac ako 400 žien vybrali za členku vznikajúcej dievčenskej kapely. V roku 1994 sa začala hviezdna kariéra Spice Girls, skupinu "korenistých dievčat" okrem Beckham tvorili Geri Halliwell, Emma Bunton, Melanie Brown a Melanie Chisholm. Každá z piatich členiek Spice Girls mala vlastnú charakteristickú prezývku, Beckham ako "Posh Spice" vystupovala na pódiu ako dáma v čiernych minišatách a vysokých lodičkách. 

Zdroj: Profimedia.sk

Spice Girls debutovali s albumom Spice (1996), ktorého sa predalo viac ako 20 miliónov nosičov na celom svete. V roku 1997 vydali dievčatá druhý, rovnako úspešný album Spiceworld a zároveň spoločne účinkovali v rovnomennom filme, ktorý zachytával ich každodenný hviezdny život. Skupina Spice Girls sa stala jednou z najúspešnejších dievčenských kapiel na svete, o čom svedčí viac ako 50 miliónov predaných platní.

V roku 2000 sa Spice Girls rozpadli a Victoria sa rozhodla pokračovať v sólovej kariére. Podpísala zmluvu s vydavateľstvom Virgin Records a vydala svoj prvý sólový singel Out of Your Mind (2000). Nasledovali ďalšie sólové piesne a debutový album, ktorý bol vo Veľkej Británii úspešný, celosvetový úspech však nezaznamenal. V roku 2007 sa Spice Girls zišli k vydaniu albumu ich najväčších hitov s názvom Greatest Hits, v roku 2012 spoločne vystúpili na slávnostnom zakončení olympijských hier v Londýne. Toto vystúpenie bolo zrejme posledné v Beckhamovej speváckej kariére.

Zdroj: Profimedia.sk

Svojho slávneho manžela, anglického futbalistu Davida Beckhama stretla v roku 1997 na charitatívnom večierku. V roku 1998 oznámil populárny britský pár zasnúbenie. Ich pompézna svadba na zámku v Írsku pritiahla obrovskú pozornosť médií a manželia Beckhamovci sú v centre mediálneho záujmu dodnes. Pár vychováva štyri deti, synov Brooklyna (1999), Romea (2002), Cruza (2005) a dnes trojročnú dcérku Harper (2001).

Úspešná módna kariéra Victorie Beckham začala v roku 2007 návrhom kolekcie slnečných okuliarov, ktoré považuje za najdôležitejší módny doplnok ženy. Nasledovala kolekcia džínsov a vlastné parfumy, ktoré získali celosvetový úspech. S vlastnou módnou kolekciou Beckham debutovala v roku 2008 na prestížnom Newyorskom týždni módy v USA. Jej prvú kolekciu odborníci ohodnotili prívlastkami pôsobivá, ženská, elegantná, luxusná a v podobnom duchu sa jej modely nesú dodnes.


Victoria získala v novembri roku 2011 ocenenie Návrhár roka na British Fashion Awards. V súčasnosti patrí nielen k uznávaným módnym návrhárom, ale aj k svetovým módnym ikonám. Dôkazom sú viaceré titulné obálky popredného módneho magazínu Vogue, ktoré boli venované práve Victorii Beckhamovej a jej nezameniteľnému elegantnému štýlu.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti