Stačil jediný detail a táto fotka spôsobila na internete búrlivú debatu. Všimli ste si to aj vy?

Stačil jediný detail a táto fotka spôsobila na internete búrlivú debatu
Zdroj: Joel C Ryan/Invision/AP

Fotka rozdelila ľudí na sociálnych sieťach na dva tábory.

Fotka, na ktorej herecká hviezda Jennifer Lawrence (27) pózuje s hercami a režisérom špionážneho thrilleru Red Sparrow na streche jedného z londýnskych hotelov, rozdelila ľudí na sociálnych sieťach na dva tábory. Píše Mail Online.

Oscarová herečka musela v šatách s hlbokým výstrihom mrznúť, zatiaľ čo režisér Francis Lawrence (na fotke vľavo) a herci Matthias Schoenaerts, Joel Edgerton a Jeremy Irons si dali na seba hneď niekoľko vrstiev oblečenia. Teplota vtedy nevystúpila nad tri stupne Celzia.

Na Twittri sa spustila búrlivá debata. Niektorí tvrdia, že táto fotografia ukazuje, ako ženy v Hollywoode stále cítia tlak, ktorý je na nich vyvíjaný, aby zažiarili aj za cenu, že sa nebudú cítiť pohodlne. Iní si zase myslia, že to bolo jej rozhodnutie obliecť si takéto šaty.

Zdroj: Joel C Ryan/Invision/AP

Celú situáciu objasnila samotná herečka, ktorá sa vyjadrila na sociálnej sieti.

„Wow. Naozaj neviem, kde mám začať. Nielenže je to absolútne smiešne, ale okrem toho sa ma to strašne dotklo. Tie šaty od Versaceho boli nádherné. Myslíte si, že by som tie úžasné šaty zakryla kabátom a šálom? Vonku som bola päť minút. Pre tie šaty by som stála aj v snehu, pretože milujem módu a bola to moja voľba. Je to sexistické, smiešne, toto nie je feminizmus. Prehnané reakcie na to, čo kto povie alebo urobí, búrlivé diskusie na hlúpe banálnosti ako napríklad, čo si oblečiem alebo neoblečiem, to nás neposúva vpred. Namiesto skutočných problémov sa riešia hlúposti. Spamätajte sa, ľudia. To, čo si na seba oblečiem, je moja voľba. A ak chcem, aby mi bola zima, AJ TO JE MOJA VOĽBA!“ napísala rozhorčená Jennifer v statuse na Facebooku.

Sledujte Noc Oscarov už v nedeľu 4. marca na Doma


LONDÝN/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jennifer Lawrence

Dôležité udalosti