Tarantino chystá nový film. Obsadil doň dve veľké hollywoodske hviezdy

Režisér Quentino Tarantino
Zdroj: AP Photo/Laurent Cipriani

Film sa začne v kinách premietať 9. augusta 2019.

Americkí herci Brad Pitt a Leonardo DiCaprio majú byť hviezdami filmu "Once Upon a Time in Hollywood" (Vtedy v Hollywoode) režiséra Quentina Tarantina. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Spoločnosť Sony Pictures v stredu oznámila, že film sa začne v kinách premietať 9. augusta 2019.

Dej snímky je zasadený do roku 1969 v Los Angeles a projekt je všeobecne známy ako Tarantinov film o zločincovi Charlesovi Mansonovi.

Manson patrí medzi najznámejších zločincov 20. storočia. Zomrel prirodzenou smrťou v kalifornskom väzení vlani v novembri vo veku 83 rokov, odpykával si tam doživotný trest. Ako vodca vražedného kultu naviedol v roku 1969 skupinu svojich väčšinou mladých stúpencov, aby zavraždili ľudí na párty vo vile manželov Romana Polanského a Sharon Tateovej. Medzi najmenej siedmimi obeťami Mansonom iniciovaných vrážd bola aj samotná herečka Tateová, ktorá bola v deviatom mesiaci tehotenstva; dieťa čakala s manželom, poľsko-francúzskym filmovým režisérom Polanským, ktorý nebol v čase zločinu doma.

Manson chcel podľa žalobcov vraždami rozpútať rasovú vojnu medzi belošskými a černošskými Američanmi. Počas divokých 60. rokov žil v biede so svojou "rodinou" mladých ľudí, ktorých navádzal na zločiny a s bral s nimi LSD. Jeho prívrženci boli presvedčení, že je Ježiš Kristus.

Ani DiCaprio, ani Pitt však nebudú hrať Mansona. Tarantino tvrdí, že budú hrať dvojicu hercov, ktorí sa zo všetkých síl snažia presadiť. DiCaprio bude stvárňovať bývalú hviezdu westernového televízneho seriálu a Pitt jeho dvojníka-kaskadéra. Ich postavy žijú v susedstve herečky Sharon Tate.

Tarantino, dlhoročný obyvateľ kalifornského mesta Los Angeles, pracuje na scenári už päť rokov. Bude to jeho deviaty celovečerný film.

LOS ANGELES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Brad Pitt

Dôležité udalosti