Šoubiz

Odovzdali Zlaté maliny. "Uspel" známy animák

Animovaný film Emoji
Zdroj: Sony Pictures Animation via AP

Zlaté maliny, prezývané Razzies, sa udeľujú od roku 1980 v predvečer rozdávania prestížnych Oscarov.

Najhorším filmom roka a držiteľom ocenenia Zlatá malina sa stal v sobotu animovaný Emoji film.

Zlaté maliny, prezývané Razzies, sa udeľujú od roku 1980 v predvečer rozdávania prestížnych Oscarov.

Emoji je za posledných 38 rokov prvým animovaným filmom, ktorý získal medzi filmármi nepopulárnu cenu, a to hneď v štyroch kategóriách: najhorší film, najhorší režisér, najhorší scenár a najhoršia kombinácia postáv.

Zlatú malinu v kategórii najhorší herec si odniesol Tom Cruise za svoj výkon vo filme Múmia. V ženskej kategórii bol za svoje účinkovanie vo filme BOO 2 Medea Halloween! "ocenený" Tyler Perry.

Najhorší výkon vo vedľajšej role podal Mel Gibson vo filme Ocko je doma 2, v ženskej kategórii Zlatú malinu získala Kim Basinger za účinkovanie v erotickom filme Päťdesiat odtieňov temnoty.

V kategórii najhoršie pokračovanie/remake/plagiát bola Zlatá malina udelená filmu Päťdesiat odtieňov temnoty.

O držiteľoch ceny v podobe pozlátenej maliny v hodnote necelých päť dolárov rozhoduje on-line 900 členov výboru z USA a ďalších 21 štátov. Členom výboru sa môže stať každý, kto sa zaregistruje a zaplatí poplatok najmenej 40 dolárov.

Drvivá väčšina ocenených si po Zlaté maliny nepríde osobne. Výnimku urobila napríklad v roku 2010 Sandra Bullock, ktorú ocenili za komédiu Slečna zamilovaná. V tom istom roku paradoxne získala aj Oscara za športovú drámu Splnený sen.

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti