Šoubiz

Pochovali Peaches Geldof (†25)

Truhla s ostatkami Peaches Geldof
Zdroj: SITA

Dnes sa s ňou naposledy lúčili najbližší.

Rodina i blízki priatelia sa dnes v Davingtone navždy rozlúčili s Peaches Geldof, dcérou speváka Boba Geldofa.

Na poslednej rozlúčke sa okrem rodinných príslušníkov zúčastnili aj vojvodkyňa z Yorku Sarah Ferguson, moderátor Nick Grimshaw, hudobník Bill Wyman či modelka Kate Moss.


Súkromný smútočný obrad sa uskutočnil v kostole v Davingtone, blízko Favershamu, v ktorom sa roku 2012 Peaches vydávala. 

Zdroj: SITA

Mladá moderátorka a spisovateľka zomrela pred dvomi týždňami vo veku 25 rokov. Ostali po nej dvaja synovia Astala (23 mesiacov) a Phaedra (11 mesiacov) a manžel Thomas Cohen. Spopolnené telo plánujú rozprášiť v záhrade sídla, kde vyrastala.  

Peaches Geldof sa narodila 13. marca 1989. Jej bezvládne telo našli v pondelok 7. apríla v byte v britskom Kente. Modelka a novinárka skonala vo veku 25 rokov, pričom nezanechala žiaden list na rozlúčku.

V blízkosti jej tela sa nenašli žiadne tvrdé drogy a neobjavili na ňom ani viditeľné známky zranení. Podľa obhliadajúceho súdneho lekára vraj zomrela prirodzenou smrťou. Odborníci už vykonali aj pitvu, ktorá však nedokázala určiť príčinu smrti. Vyšetrovatelia následne nariadili vykonať toxikologické testy. Výsledky by mali byť známe v najbližších týždňoch.

Zdroj: SITA

O úmrtí Peaches Geldof informovali 62-ročný otec zosnulej a tiež spomínaný Thomas Cohen, s ktorým mala takmer dvojročného syna Astala a takmer ročného Phaedra. "Peaches zomrela. Veľmi to bolí. Bola z nás všetkých tá najdivokejšia, najzábavnejšia a najinteligentnejšia. Krásne dieťa, ako je možné, že už ju nikdy neuvidíme? Dá sa to vôbec zvládnuť?“ uviedol Geldof. "Moju milovanú manželku Peaches sme so synmi Astalom a Phaedrom zbožňovali. Budem ich vychovávať s tým, že budú mať matku vo svojich srdciach. Budeme ju navždy milovať,“ povedal Cohen pre agentúru Associated Press.

Bob Geldof je známy vďaka pôsobeniu v kapele The Boomtown Rats. Zahral si napríklad v snímke Pink Floyd - The Wall (1982). Je tiež známy aktivista. Je organizátorom charitatívnych koncertov Live Aid a Live 8 či projektu Band Aid známym najmä vďaka hitu Do They Know It's Christmas?, ktorého je Geldof spoluautorom. S Bonom Voxom z U2 spolupracuje na rôznych kampaniach a projektoch na zmiernenie hladu a chudoby v Afrike.

DAVINGTON/redakcia Šoubizu, SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.