Šokujúce odhalenie: Princ Charles a Camilla zosnovali otrasný plán ako zničiť Dianu

Vojvodkyňa z Cornwallu Camilla a princ z Walesu Charles
Zdroj: pool AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Nová kniha, ktorá odkrýva tajomstvá britskej kráľovskej rodiny, tak zjavne otvorí staré rany.

V novej knihe autora Toma Bowera s názvom Rebel Prince: The Power, Passion and Defiance of Prince Charles sa objavili nové šokujúce informácie týkajúce sa britskej kráľovskej rodiny, ktoré vrhajú zlé svetlo predovšetkým na manželku princa z Walesu, Charlesa, Camillu. Informujú viaceré zahraničné portály ako Mail Online, Daily Express či New Idea Magazine.

Vojvodkyňa z Cornwallu mala spoločne s Charlesom zosnovať plán, ako princeznú Dianu potupiť v očiach verejnosti a získať si srdcia všetkých fanúšikov britskej kráľovskej rodiny. Obaja mali dokonca najať hovorcu, ktorý by im pomohol dosiahnuť ich cieľ. Stalo sa tak po tom, čo sa manželstvo Charlesa a Diany rozpadlo.

Zdroj: Profimedia.sk

Na začiatku ich manželstva mala Camilla nazývať princeznú „myšou“, neskôr sa už o nej zmieňovala ako o „tej šialenej krave“.

Nenávisť medzi oboma ženami však prerástla na ďalšiu úroveň. Bower vo svojej knihe tvrdí, že Camilla si mala vo svojom dome vytapetovať toaletu s nelichotivými fotkami Diany.

Terajšia manželka princa Charlesa však vraj viedla nad Dianou v kontrolovaní svojich emócií. Camilla s vtedajším manželom Andrewom Parkerom Bowlesom prijala v roku 1989 pozvanie na narodeninovú párty, na ktorú neočakávane dorazila aj princezná Diana. Išlo o ich vôbec jedinú konfrontáciu na verejnosti.

Keď celá miestnosť odrazu stíchla, Diana vyzvala Camillu, aby nechala Charlesa na pokoji. Camilla sa držala na uzde, aby sa vyhla incidentu a Dianu pokojne napomenula za jej „neprijateľné správanie“.

V súkromí už taká rezervovaná nebola. Bower tvrdí, že Camilla bola vo svojej zúrivosti omnoho viac priama. Seba mala obraňovať faktom, že mala len jedného milenca, zatiaľ čo Dianu obvinila z toho, že sa zaplietla s členmi Life Guards (jazdecká jednotka, ktorej úlohou je chrániť kráľovnú pri rôznych príležitostiach – ceremoniálnych, štátnych a verejných, pozn. red.)

Podľa Bowera vedela Diana len o jednom dôvode, prečo chcel byť Charles so svojou menej atraktívnou milenkou. „Charles je posadnutý Camillinmi kozami, ja nemám také veľké kozy, ako má Camilla,“ povedala Diana v jednom rozhovore.

V roku 1995 si Diana získala širokú verejnosť po tom, čo v televíznom programe BBC Panorama odvysielali súkromne nahrávané interview. „No, v tomto manželstve sme boli traja, takže nás bolo trošku veľa,“ povedala. Vďaka tomuto obvineniu bola Camilla nútená stiahnuť sa do úzadia na jeden rok, zatiaľ čo Charles pokračoval v naplánovaných vystúpeniach.

Koncom roka 1996 bol podľa prieskumu verejnej mienky, ktorého sa zúčastnilo 3000 ľudí, Charles najnenávidenejším členom kráľovskej rodiny.

Tým sa to však vôbec neskončilo. Charles sa rozhodol spolupracovať s novinárom Pennym Junorom, ktorý plánoval napísať knihu o Camille, aby ju ukázal v pozitívnom svetle.

Charles a Camilla sa postupne prostredníctvom médií snažili zmierniť napätie verejnosti voči nim dvom na zvládnuteľnú úroveň a dnes dokonca existuje možnosť, že by sa z Camilly mohla jedného dňa stať aj kráľovná.

Všetci Dianini prívrženci, fanúšikovia a tí, ktorí si Dianu budú navždy pamätať ako dobrosrdečnú, skromnú a pokornú ženu a milujúcu matku dvoch synov ale nikdy nezabudnú na to, čím si princezná počas svojho krátkeho života musela prejsť. Nová kniha, ktorá odkrýva tajomstvá britskej kráľovskej rodiny, tak zjavne otvorí staré rany...

Zdroj: Profimedia.sk
 

Sledujte Smotánku v sobotu o 18.20 na Markíze


LONDÝN/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princ Charles

Dôležité udalosti