Úspešná topmodelka nám prezradila, ako preraziť v tomto biznise

Michaela Kocianová.
Zdroj: TV Markíza

Je to taká drina, že večer sa vám ani nechce ísť na párty.

Predvádzať pre najznámejšie značky alebo sa objaviť na obálkach najprestížnejších magazínov. O povolaní modelky sníva nejedno dievča. Úspešná topmodelka Michaela Kocianová nám prezradila, ako v tomto biznise preraziť.

Výška nad 173 centimetrov, modelkovské miery a zaujímavý zjav. Zúčastniť sa na castingu alebo poslať svoje fotky do modelingovej agentúry. To sú kritéria a postup ako sa dievča môže dostať do sveta modelingu. Preraziť v ňom chce aj 16- ročná Melisa.

„Od malička to bol môj sen, lebo je tam veľa skúseností. Môžem mať šancu vycestovať, spoznať nových ľudí. Najbližšie ma čaká vycestovanie do Číny na dva mesiace," priznáva na kameru.

TIP: Kocianová otvorene o topmodelingu: Nestačí byť za peknučkú, musíš byť dravá

Podľa vysvetlenia Gabriely Riegel z agentúry Ellite Model v mladom veku trvá príprava rok - dva a potom príde prvé vycestovanie „Dôležité je vedieť jazyky. Ak na sebe zapracuje, bude sa venovať sociálnym sieťam. Ak bude úspešná na castingoch, tak tam vie uspieť pomerne rýchlo," tvrdí..

Stať sa top modelkou však nie je jednoduché. Svoje o tom vie aj jedna z našich najúspešnejších modeliek.

„Tých báb na svete je veľa a ty musíš chcieť a zabojovať. Myslím si, by mala určite počúvať agentov, lebo každé mesto má určitý štýl. Modeling určite nie je jednoduchá práca ako si všetci myslia. Letím z New Yorku do Los Angeles, máme jet leg, musíme fotiť celý deň. Teraz som bola v Škótsku. Tam bola taká zima. Vraveli mi - jéj ty máš fialové pery a oni v bundách ja vo svetríku. Ľudia vidia jednu fotku, ale tá vznikne zo 150 fotiek. Berie to strašne veľa energie," opísala prácu modelky Kociánová..

Modeling je často spájaný aj s alkoholom alebo drogami, a preto sa mnohí rodičia boja do tohto sveta svoje deti pustiť.

„Myslím si, že drogová problematika je omnoho viac na ulici v Petržalke ako v modelingu. Dievčatá, ktoré robia fashion weeky na to nemajú čas. Skoro vstávaš, večer ešte feeting. Na druhý deň zas skoro vstávaš. A niekto ti povie -poď na party, ale ty nevládzeš! Rodičia by ich mali podporovať Mňa to posunulo dopredu, ale my sme skoro dospeli. Máme taký iný rozhľad," zdôraznila jedna z našich najúspešnejších top modeliek.

A nie len dievčatá. Brány tohto sveta sa stále viac otvárajú aj chlapcom. Riegel nám ozrejmila, že hľadajú chlapcov od 15 do 23 rokov s výškou nad 183cm.

Kariéra modela zrejme čaká aj tohto novoobjaveného 17-ročného mladíka. „Oslovila ma agentúra na sociálnej sieti. Dlhšie som nad tým rozmýšľal, či idem do toho, keďže som sa venoval hokeju. Ale povedal som si, že je to zaujímavá príležitosť očakávam od toho že budem cestovať, spoznávať nové kultúry a možno si aj zarobím," povedal nám Matej Šálka.

Reportáž nakrútila Lucia Hlaváčková.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Modeling

Dôležité udalosti