„Kráľovná sŕdc“ by dnes oslavovala 57. narodeniny. TOTO ste o Lady Diane určite netušili!

Princezná Diana
Zdroj: Profimedia

Britská princezná mala niekoľko tajomstiev.

Kráľovský život nie je prechádzka ružovou záhradou. Najväčším dôkazom toho je život princeznej Diany, ktorá by sa dnes oslávila svoje päťdesiate siedme narodeniny. Jej život bol plný trápenia a kontroverzií, ale zároveň ľudskosti, ktorá zmenila v očiach ľudí obraz o britskej kráľovskej rodine.

A hoci sa o „kráľovskej sŕdc“, ako ľudia Dianu prezývali, hovorí ešte aj dvadsať rokov od jej tragickej smrti, existuje niekoľko faktov, ktoré ste možno doposiaľ nepočuli:

Svoje myšlienky si nahrávala na kazetu, vďaka čomu sa aj po rokoch dozvedáme detaily z jej života. S nahrávaním údajne začala po tom, čo sa jej manželstvo s princom Charlesom začalo rozpadávať. Nahrávky sa nakoniec dostali do rúk jej blízkeho priateľa, lekára Jamesa Colthursta, ktorý sa rozhodol ich zverejniť, aby svetu ukázal, ako vyzeral skutočný život princeznej.

Než si vzala princa Charlesa za manžela, randila s ním jej staršia sestra Sarah. Údajne to bola nakoniec ona, kto šestnásťročnú Dianu zoznámil s Charlesom a dala ich dokopy.

Zdroj: Profimedia

Jej stará mama Ruth bola blízkou priateľkou kráľovnej Alžbety II.. To, že sa Diana zdala kráľovskej rodine ako dobrá voľba pre princa Charlesa, teda nebude náhoda. Kráľovná totiž Dianinu rodinu dávno predtým poznala. Ruth Fermoy dokonca bola údajne jej pravou rukou a pomáhala jej pri rôznych spoločenských udalostiach.

Ona a princ Charles boli príbuznými. To však zrejme nebude veľkým prekvapením, keďže kráľovská rodina je rozvetvená. Diana a Charles boli sesternica a bratranec zo šestnásteho kolena cez kráľa Henricha VII..

Pozrite si archívnu reportáž o princeznej Diane.


BRATISLAVA/ls

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princezná Diana

Dôležité udalosti