Veľký deň najmladšieho princa Lousia. Krásne spal v maminom náručí

Kráľovská rodina po krste princa Louisa.
Zdroj: AP

Princa Louisa pokrstil arcibiskup z Canterbury v kráľovskej kaplnke v paláci St James v Londýne.

Pre kráľovskú rodinu je dátum 9. júla naozaj nezabudnuteľný. V tento deň v roku 1947 oznámili Alžbeta II. a princ Philip zásnuby a presne o 71 rokov neskôr, v pondelok, pokrstili kráľovnino najmladšie pravnúča.  

Zdroj: AP

Princa Louisa pokrstil arcibiskup z Canterbury, najvyšší reverend Justin Welby v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v Londýne. Tak ako jeho súrodenci, aj on mal v tento výnimočný deň oblečenú ručne ušitú krémovú čipkovanú repliku krstovej košieľky zo saténu, ktorú pre dcéru nechala v roku 1841 vyrobiť kráľovná Viktória. 

V súčasnosti ju vyrába krajčírka britskej kráľovnej Alžbety II. Angela Kelly. Louis je v poradí ôsme dieťa, ktoré si ju oblieklo. 

Zdroj: AP

Pri krste bola použitá voda z rieky Jordán a strieborná krstiteľnica, ktorú taktiež dala v roku 1840 vyrobiť kráľovná Viktória. Tento špeciálny deň si nenechali ujsť princ Charles s Camillou, vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu Meghan a Harry, rodičia Kate Middleton, Pippa Middleton s manželom Jamesom Matthewsom a jej brat James Middleton.

Zdroj: AP
 

Kráľovná a princ Philip však vzhľadom na náročný uplynulý týždeň a prípravy na návštevu amerického prezidenta Donalda Trumpa chýbali. Kensingtonský palác vylúčil, že kráľovnina absencia súvisí s jej zdravím.

Šiesti krstní rodičia

Vojvodkyňa Kate Middleton a princ William vybrali pre ich tretie dieťa šiestich krstných rodičov. Všetci sú priateľmi alebo príbuznými kráľovského páru.

- Nicholas van Cutsem
- Guy Pelly
- Harry Aubrey-Fletcher
- Lady Laura Meade
- Robert Carter
- Lucy Middleton

Koláč zo svadby Kate a Williama na krste Louisa

Podľa oficiálnej správy, ktorú zverejnila kráľovská rodina, sa všetci po krste presunuli do hotela Clarence House, kde si dali čas a krstový koláč, ktorý je jedným z ôsmich poschodí ich sedemročnej svadobnej torty Kate a Williama. Torta, ktorú navrhla Fiona Cairns, sa totiž skladala zo 17 samostatných ovocných koláčov a ôsmich poschodí.

LONDÝN/zv, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princ louis

Dôležité udalosti