Dnes pochovajú Ivetu Bartošovú. Bude to dôstojná pieta alebo teatrálne divadlo

Iveta Bartošová
Zdroj: tn.cz

Všetci dúfajú, že posledná rozlúčka prebehne bez nejakých excesov.

Bude to dôstojná pieta alebo nedôstojné a teatrálne divadlo v podaní Jozefa Rychtářa? Práve dnes je pohreb tragicky zosnulej speváčky Ivety Bartošovej. Prečítajte si, ako bude všetko prebiehať.

Zdroj: tn.cz
Rodina sa naposledy rozlúči s Ivetou Bartošovou dnes v Strašnickom krematóriu. Všetko nasvedčuje tomu, že pôjde len o súkromný obrad pre rodinu a blízkych priateľov. Na všetko by mala dohliadať agentúra, ktorá sa v Česku stará o VIP klientov a strážila napríklad Maddonu, Michaela Jacksona, Tinu Turner alebo Micka Jaggera.

" Urobím všetko pre to, aby to bolo v úplne pokojnom režime, a aby sa tam nestalo vôbec nič," uviedol pre televíziu Nova majiteľ agentúry Zdeňek Zahradník.

Všetko by tak malo prebehnúť v pokoji a bez akýchkoľvek excesov. Aj keď v prípade Jozefa Rychtářa si nikdy a nikto nie je ničím istý. Práve on totiž pôvodne chcel okázalý pohreb za prítomnosti médií. Lenže proti tomu začala protestovať Ivetina rodina aj Ivetin syn Artur, nepáčilo sa to ani jej známym.

Rychtář nakoniec ustúpil a pohreb by mal prebehnúť len v rodinnom kruhu. Ďalším sporom medzi Rychtářom a rodinou Bartošových bolo miesto poslednej rozlúčky. Ivetina mamička ju totiž chcela pochovať v rodnom Frenštáte pod Radhoštěm, ale v tomto Rychtář neustúpil a pohreb sa uskutoční dnes o 14.40 v Prahe. Ale zatiaľ nie je jasné, kto všetko sa na pohrebe zúčastní, pretože nikto z rodiny zatiaľ na pozvanie Rychtářovi neodpovedal.

Rychtář tiež chcel pôvodne Ivetu pochovať v bielych svadobných šatách, ale podľa informácií televízie Nova to bude zrejme len decentný kostým, ktorý vybrali jej príbuzní. Mala by byť oblečená do sivohnedého kostýmu.

Počas pohrebu zaznejú aj tri piesne, všetky od Ivety Bartošovej. Podľa všetkého by malo ísť o Noc je kráľovstvo a S tebou sa neloučím. Čo bude tretia pieseň, zatiaľ nie je jasné.

Bude mať dva pohreby?

Keďže zatiaľ nie je jasné, kto všetko sa pohrebe zúčastní, tak je pokojne možné, že Iveta Bartošová nakoniec bude mať dva pohreby. Objavili sa totiž aj dve rôzne parte. Jedno od Rychtářa, ktoré zavesil na vráta Ivetinho domu a jedno v jej rodnom Frenštáte. " Všetko záleží na tom, čo chcú. Rozlúčka môže byť aj v druhom meste, " povedal predseda združenia pohrebníctve Julius Mlčoch.

Tiež stále nie je jasné, kde budú Ivetine ostatky uložené. Josef Rychtář si praje, aby to bolo v hrobe jeho starých rodičov v Říčanoch. Lenže tento hrob, ktorý zhanobili neznámi vandali, patrí jeho strýkovi a ten je zásadne proti tomu, aby Iveta spočinula vedľa jeho rodičov. Navyše strýko Miroslav s Jozefom nechce mať nič spoločné. Rychtář potom Ivetu nemôže pochovať ani vedľa svojho otca, pretože Rychtářova matka má jeho urnu stále doma.

Ivetina matka si preto želá, aby bola pochovaná v rodinnom hrobe vo Frenštátu pod Radhoštěm. " Môže vykonať aj rozdelenie do dvoch urien. Je samozrejme možné rozdeliť popol aj na viac častí. Dokonca sa dáva časť popola do pamätných skiel. Alebo sa z tých spopolnených pozostatkov nechá urobiť diamant. Tých variantov tam je viac, " vysvetlil Mlčoch.

Všetci dúfajú, že aj napriek sporom medzi Jozefom Rychtářom a Ivetinou rodinou, prebehne všetko bez nejakých excesov. Snáď priebeh smútočného dňa nenaruší ani nejakým teatrálnym vystúpením Josef Rychtář či Ivetin dlhoročný obdivovateľ Zdeněk Macura.

Iveta Bartošová zomrela 29. apríla, keď spáchala samovraždu. Neďaleko domu, kde bývala, vstúpila na koľaje a vyšla v ústrety prichádzajúcemu vlaku. Tesne pred zrážkou si rezignovane sadla na koľaje. Po zrážke ihneď zomrela.

BRATISLAVA, tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti