Enormný záujem o Eda Sheerana: Predaj prekonal dokonca aj MS v hokeji

Ed Sheeran
Zdroj: Profimedia.sk

Anglický spevák vystúpi 7. a 8. júla 2019 na pražskom letisku Letňany.

Ed Sheeran vypredáva v rámci svojho svetového turné s názvom ÷ Tour vystúpenia po celom svete. Dvadsaťsedemročný anglický spevák a skladateľ odštartoval koncertnú šnúru v marci minulého roku, 25. augusta 2019 by ju mal ukončiť v anglickom Ipswichu.

Slovenským fanúšikom sa tento rok najbližšie predstavil vo Viedni, kde pre obrovský záujem vystúpil dva dni po sebe. Inak tomu nebude ani budúci rok, keď odohrá dva koncerty na pražskom letisku Letňany, a to 7. a 8. júla 2019.

O prvý termín na Eda Sheerana bol enormný záujem, už v prvej minúte predaja čakalo vo virtuálnom rade 33 640 ľudí. Za dve a pol hodiny bol 7. júl beznádejne vypredaný.

Organizátori ponúkli návštevníkom o deň neskôr ešte druhú možnosť. Predaj vstupeniek na druhý termín sa spustil krátko po 15. hodine.

Ako uvádza marketingová manažérka spoločnosti Ticketportal Stanislava Šebeňová, ich systém takýto veľký nápor zvládol bez problémov, v jednom okamihu zaznamenali až 100-tisíc aktívnych spojení za sekundu.

Na základe pokynov organizátora si jeden zákazník mohol kúpiť maximálne štyri vstupenky, aby aspoň čiastočne sťažili nákup pre priekumpníkov, ktorí sú v tomto biznise stále väčším problémom.

Britský hudobník má ale nekompromisný postoj voči webovým stránkam, ktoré ponúkajú neetický sekundárny predaj vstupeniek, a preto sa na všetky jeho koncerty predávajú lístky na meno. Tie organizátori kontrolujú pri vstupe.

Do areálu musia vstúpiť návštevníci z jedného nákupu naraz. Zhodovať sa musí minimálne priezvisko kupujúceho. Vo výnimočných prípadoch sa toto meno dá zmeniť (za administratívny poplatok). Ako upozorňuje Šebeňová, priekupníci to určite nebudú môcť garantovať.

BRATISLAVA/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ed sheeran

Dôležité udalosti