Šoubiz

Sex a drogy! Tieto hollywoodske deti prepadli novému kultu

jennerovci.jpg

Nočné kluby, rýchle autá a luxusné oblečenie už dávno definujú prominentné hollywoodske deti. Vznikla ale nová skupina slávnych tínedžerov, ktorá si dala názov Orgonite Society. Patria do nej Kylie Jenner, Willow Smith či jej brat Jaden. Chcú sa vzoprieť trendom a začali sa zaoberať meditáciou, filozofiou a duchovnom, o čom svedčia aj ich príspevky na sociálnej sieti. 


Lenže podľa portálu RadarOnline.com sa tieto ešte neplnoleté deti venujú učeniu, ktoré vychádza z myšlienok kontroverzného vodcu a guru Bhagwana Shree Rajneesha, známeho ako Osho. Tínedžerov mal k nemu priviesť práve herec zo seriálu Hannah Montana Moises Arias. Ten len pred pár dňami pobúril verejnosť, keď na Instagrame zverejnil snímku s 13-ročnou Willow Smith v posteli. 

V tejto tínedžerskej komunite údajne nechýbajú drogy a nespútaný a nezáväzný sex. 

 


Kto je Osho?

Bhagwan pôsobil do roku 1967 ako vysokoškolský učiteľ. O svojom osvietení, ktoré dosiahol v roku 1953, začal hovoriť až v roku 1971. Vtedy založil svoju prvú komunitu. Z hŕstky vyznávačov, ktorí prišli zo západnej krajín, bolo do roku 1980 skupina 1 500 ľudí. 

Zdroj: Profimedia.sk

Najrozličnejšie meditácie a terapie vymýšľal sám Bhagwan, ktorý ich ale sám nikdy nepraktizoval. Väčšinou si aj sám vo svojich vyhláseniach a učeniach protirečil. Mladí odchovanci menili svoj spôsob života, nosili iba farby vychádzajúceho slnka, uvoľňovali sa v terapeutických skupinách. V nich bolo dovolené všetko. Kričať, biť sa, znásilňovať, štekať, smiať sa či skákať.

Ukážka z Oshovho učenia o sexe: Sex je dar boží, ktorý by sme mali oslavovať. Kdekoľvek je krása, tam je aj sex. Je to účasť na veľkom sviatku, ktorým je naša existencia. Sex je úplne prirodzený. Nie je nutné ho skrývať za krásne slovo láska. Nie je nutné ho zastierať závojom romantiky. Sex by mal byť čistým javom: Dvaja ľudia v intímnom okamihu náhle pocítia, že chcú komunikovať na hlbšej úrovni, to je všetko. Nevyplýva z toho žiadny záväzok, žiadna povinnosť, žiadna zodpovednosť. Sex by mal byť hrou i modlitbou.

Extravagantné metódy pobúrili puritánsku indickú spoločnosť. Nevôľu vyvolala absolútna sexuálna sloboda, kde výmena partnerov a promiskuita bola považovaná za znak oslobodenia od zošnurovania nezdravou kultúrou. Bhagwan tak vyzval svojich oddaných, aby podstúpili sterilizáciu či potraty, aby sa zabránilo rodeniu detí.

Pri tom sám Bhagwan, ktorý vyrastal ako džinista, bol prísny vegetarián a zásadný odporca zabíjania čohokoľvek živého.

Odišiel tak do Oregonu, kde hľadal väčšie pochopenie. Oddaní tu preňho vybudovali celé mesto, kde preňho pracovali tisícky ľudí 20 hodín s malými prestávkami na kávu. Čím viac od svojich vyznávačov žiadal, tým oddanejší mu boli a čím viac od nich chcel, tým ochotnejšie mu to dávali a viac ho obdivovali. O čo nehoráznejšie ich vykorisťoval, o to božskejšou postavou pre nich bol.

Napokon Osha zo Spojených štátov amerických úrady vyhostili.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.