William a Kate sa poškriepili na verejnosti! Odhalila ich odborníčka na reč tela

Princ William a vojvodkyňa Kate Middleton.
Zdroj: Profimedia.sk

Oslovili sme slovenskú odborníčku na neverbálnu kominukáciu, ktorá sa pozrela na ich najnovšie fotky.

Britská kráľovská rodina si cez víkend pripomenula 100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny. Aj tento rok sa v londýnskom Royal Albert Hall pri tejto príležitosti konal spomienkový koncert, ktorého sa zúčastnila aj kráľovná Alžbeta II.

Po jej pravici sedel druhý nástupca trónu princ William a vedľa neho vojvodkyňa z Cambridge. Fotografi sa už tradične najviac zameriavali práve na tento kráľovský pár a podarilo sa im medzi nimi zachytiť nečakané napätie.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII.

Podľa snímok sa zdá, že manželia si diskrétne vymieňali názory. Úsmevy na takomto pietnom koncerte určite neboli na mieste, no ich výrazy tváre ukazovali, že okrem smutnej udalosti riešia medzi sebou ešte niečo iné.

Názor odborníčky na neverbálnu komunikáciu

Z ich mimických prejavov, prejavov očného kontaktu a práce z telom to vyčítala aj odborníčka na neverbálnu komunikáciu Nora Lauková:

"V rámci neverbálneho celkového prejavu je u oboch vidieť významná miera konfrontácie a vnútorných nespracovaných pnutí. Pri rozhovore dochádza u princa Williama k natiahnutiu tela a hlavy dopredu, do pozície konfrontácie. Vojvodkyňa Kate je pri konfrontácii telom natočená najmä ľavou rukou smerom dopredu, od tela princa Williama, čo vytvára bariéru a nesúhlas s tým, aký názor prezentuje princ William.

Obaja sú od seba otočení dopredu a nie sú telami pri sebe. Princ William podľa typológie jeho osobnosti sa prejavuje ako ten, ktorý si v danej chvlíli názor presadzuje a nesúhlasí s tým, ako je rozhovor vedený (vidieť to na upravovaní si kravaty rukou), čím mu vo vnútri vzniká napätie/teplo, ktoré potrebuje rukou uvoľnením/posunom kravaty ventilovať.

Mimika je u oboch napnutá. Tento mimický prejav u oboch prezrádza, že vnútorne si riešia a analyzujú svoje stanoviská, spracovávajú pocit vnútorného pnutia
až konfliktu," vyjadrila sa odborníčka Nora Lauková.

Aj vojvodkyňa a vojvoda sú len ľudia a nie roboti s dokonalým a bezchybným vzťahom.

LONDÝN/Šoubiz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kate Middleton

Dôležité udalosti