Predstaviteľka Pyšnej princeznej nemala v živote šťastie

Pyšná princezná
Zdroj: Československý státní film

Princezná Krasomila sa za kráľa Miroslava naozaj vydala. No ich vzťah nebol ani náhodou rozprávkový.

Nič romantickejšie, ako keď sa princezná zaľúbi do kráľa, už asi ani neexistuje. A o to viac, ak sa tak stane nielen v rozprávke, ale aj v skutočnom živote. Rozprávkový príbeh si na filmovom plátne v rozprávke Pyšná princezná, ale aj v súkromí prežila herečka Alena Vránová, alias princezná Krasomila s kolegom Vladimírom Rážom, ktorý stvárnil sympatického a spravodlivého kráľa Miroslava.

Medzi Vránovou a Rážom preskočila iskra už počas nakrúcania rozprávky. A tak nielen vzťah sprvu roztopašnej princeznej a rozvážneho kráľa, ale aj vzťah oboch hercov v hlavných úlohách vyústil do šťastného konca - svadby a narodenia ich dcéry Markéty.

Zdroj: Profimedia.sk

Pokým v rozprávke stála v ceste za láskou princeznej s kráľom iba roztopaš Krasomily a neprajnosť radcov, v skutočnom živote sa do seba zaľúbili v čase, kedy boli už obaja herci v manželstvách s inými partnermi. Po tom, ako sa obaja rozviedli, sa zosobášili, narodila sa im dcéra.

Vzťahy v šťastnej rodine naštrbila najskôr pracovná vyťaženosť oboch hercov, potom nevera Ráža a nakoniec aj Vránovej. Podľa slov ich jedinej dcéry, Ráž bol pre ženy atraktívny a mnohokrát im neodolal. Mal rôzne avantúry a milenky. Vránová sa zaľúbila do veterinára a s Rážom sa rozviedla. Zatiaľ čo ona sa už nikdy nevydala, Ráž sa znovu oženil.

Neustále hádky a konflikty medzi rodičmi zanechali na dcére slávnych rodičov stopy. Markéta, jediná dcéra Ráža a Vránovej, ktorá mala doktorát z filozofie a ovládala štyri svetové jazyky, sa ako 55-ročná upila na smrť. Ráž zomrel pred osemnástimi rokmi vo veku 77 rokov. Vránová má dnes 86 rokov, vyzerá veľmi dobre a stále je aktívnou herečkou.

Rozprávku Pyšná princezná sledujte v nedeľu 23. decembra o 16.15 na Markíze!


BRATISLAVA/ls

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pyšná princezná

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.