Už sú v nebi. O tieto hviezdy sme tento rok prišli

Dolores O'Riordan
Zdroj: Profimedia.sk

Pripomeňme si hviezdy, ktoré nás v tomto roku opustili.

Ani rok 2018 sa nezaobišiel bez smutných momentov, kedy sme sa s mnohými museli rozlúčiť. Žiaľ, aj o tom je život, no dôležité je, že na nich nikdy nezabudneme a navždy ostanú v našich srdciach.

Pripomeňme si hviezdy, ktoré nás v tomto roku opustili:

Dolores O'Riordan († 46)

Začiatok tohto roka bol najsmutnejší pre všetkých fanúšikov skupiny The Cranberries. Vo veku 46 rokov zomrela 15. januára speváčka Dolores O'Riordan. Správu o nečakanom úmrtí Írky priniesla jej hovorkyňa Lindsey Holmes.


DJ Avicii († 28)

Hudobný svet tento rok opustil aj 28-ročný Tim Bergling, ktorý vystupoval pod menom Avicii. Švédsky DJ si na život siahol sám. Našli ho mŕtveho 20. apríla v hotelovej izbe v ománskom hlavnom meste Maskat.

Zdroj: Profimedia.sk

Stan Lee († 95)

Legendárny autor komiksov Stan Lee, ktorý sa podieľal na vytvorení superhrdinov vydavateľstva Marvel ako Spiderman či Neuveriteľný Hulk, zomrel 12. novembra. Mal 95 rokov. V posledných rokoch trpel mnohými chorobami.

Zdroj: Profimedia.sk

Aretha Franklin († 76)

Po dlhom a ťažkom boji s rakovinou pankreasu zomrela 16. augusta vo veku 76 rokov Aretha Franklin. Posledné mesiace pred smrťou jej zlyhávalo zdravie a schudla až na necelých 40 kilogramov.

Kráľovná soulu zomrela v kruhu svojej rodiny a priateľov.

Zdroj: Profimedia.sk

Burt Reynolds († 82)

Vo veku 82 rokov zomrel v nemocnici na Floride na infarkt americký herec Burt Reynolds. Bol hviezdou v celom rade filmov zo 70. rokov 20. storočia, vrátane snímok Poliš a Bandita či Vyslobodenie.

Zdroj: Profimedia.sk

Bernardo Bertolucci († 77)

Svetoznámy taliansky režisér a scenárista Bernardo Bertolucci zomrel  26. novembra po dlhej chorobe vo veku 77 rokov. Presné príčiny jeho smrti úrady neuviedli, už dlhšie však bol po nevydarenej operácii medzistavcovej platničky pripútaný na invalidný vozík.

Zdroj: Profimedia.sk

Jana Štěpánková († 84)

Vo veku 84 rokov zomrela známa česká herečka Jana Štěpánková. Hviezda filmu Účastníci zájazdu podľahla ťažkej chorobe v utorok 18. decembra.

Zdroj: Profimedia.sk

Rolf Hoppe († 87)

Vo veku 87 rokov zomrel 15. novembra nemecký herec Rolf Hoppe, ktorý stvárnil nezabudnuteľného kráľa v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Poslednýkrát vydýchol v rodinnom kruhu.

Zdroj: Profimedia.sk

Rick Genest († 32)

Rick Genest, ktorý účinkoval aj vo videoklipe Born This Way speváčky Lady Gaga, zomrel 1. augusta. Mal 32 rokov. Slávneho modela a umelca našla polícia v jeho byte. Podľa oficiálnej správy si vzal život.

Zdroj: Profimedia.sk

Kim Porter († 47)

Vo veku 47 rokov zomrela na zástavu srdca aj bývalá modelka a matka troch detí rapera Diddyho. V posledných týždňoch jej života ju trápila chrípka, ktorá prešla do silného zápalu pľúc.

Zdroj: Profimedia.sk

Mac Miller († 26)

Raper Mac Miller zomrel 7. septembra tohto roku na predávkovanie drogami. Mal 26 rokov. Hudobník tvoril pár so speváčkou Arianou Grande.

Zdroj: Profimedia.sk

BRATISLAVA/markiza.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme 2018

Dôležité udalosti