Šoubiz

Syn amerického režiséra vraždil. Toto sú jeho obete!

obete.jpg

V areáli univerzity zastrelil šesť ľudí. Pomstil sa za to, že bol ešte stále panic.

Dvadsaťdvaročný Elliot Rodger mohol mať všetko. Ale to sa iba zdalo. Syn amerického režiséra, ktorý asistoval aj pri tvorbe filmu Hry o život, Petra Rodgera, žil luxusným životom. Vozil sa na drahom aute, nosil luxusné oblečenie a dostal sa na miesta, o ktorých jeho rovesníci mohli len snívať. Súkromný koncert Katy Perry, premiéry filmov po boku hlavných hviezd na červenom koberci, to nezažije len tak hocikto.

V 22 rokoch stále panic. Šialenec sa pomstil ženám, vystrieľal areál univerzity

 

Ale to všetko bolo len pozlátko. Elliot bol v skutočnosti osamelý. Bez priateľov a hlavne bez lásky. A to bolo kameňom úrazu. Dvadsaťdvaročný panic sa rozhodol, že sa za to pomstí celému svetu. V piatok sadol do svojho BMW so zbraňou v ruke. Zabil šesť ľudí, niekoľkých zranil a nakoniec si vzal život. 

 

 


Elliotovými prvými obeťami boli jeho spolubývajúci na internáte. Weihan Wang (20) a Cheng Yuan Hong (20) s ním bývali a rodine sa naňho sťažovali, že sa správa zvláštne. V ďalšom semestri sa od neho chceli odsťahovať. Nestihli to. Spolu s nimi na mieste zomrel aj George Chen (19), ktorý bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. "Boli to dobrí chalani. Tichí a extrémny múdri," povedal o nich sused. 

 

 


Ďalšími obeťami boli tiež študenti. Chris Michael-Martinez (20), Katherine Cooper (22) a Veronika Weiss (19) neprežili Elliotovu streľbu. Cooper a Weiss boli v jednom spolku. Rodger ich zastrelil, keď postávali pred študentským domom spolku Alpha Phi. Veronika bola v prvom ročníku, hrala vodné pólo. Jej otec o nej prezradil, že často sa ujala práve chalanov, ktorí boli outsidermi. Katherine zase mala promovať z dejín umenia. Chris sa zase chystal do Londýna študovať právo. 


Elliotov otec vyjadril sústrasť rodinám obetí a ľútosť nad ich obrovskou stratou. Rodina sa vyjadrila, že chlapec bol celý život samotár a nemal žiadnych priateľov. Jeho sestra mala už dlhší čas oňho strach. Aj ľudia zo školy a jej okolia tvrdili, že sa vždy zavrel do svojej izby. Keď vyšiel von, len bezcieľne jazdil vo svojom aute po okolí. 

https://www.youtube.com/watch?v=MQUW3Km01BM

https://www.youtube.com/watch?v=MDP_M10WFqY

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.