Jacksonova sestra prehovorila o ich otcovi a sexuálnom zneužívaní. Bol monštrum

Ema a Alexom
Zdroj: Profimedia.sk

Svoje obvinenia ale neskôr stiahla.

Už niekoľko týždňov celým svetom hýbe téma sexuálne zneužívanie detí. Diskusiu, ktorá rozdelila ľudí na dva tábory, otvoril najmä dokument Leaving Neverland, v ktorom vystupujú dvaja bývalí detskí kamaráti Michaela Jacksona. Tvrdia, že spevák ich pohlavne zneužíval. 

Ľudia sa tak pýtajú, kde boli doteraz? Prečo mlčali toľko rokov a dokonca vypovedali v Jacksonov prospech počas súdnych pojednávaní? Odpoveďou je grooming a taktiež aj vysvetlenia psychológov. Proces získavania si obete, jej rodiny a taktiež roky, ktoré obeť strávi s pocitom, že sa jej nič zlé nestalo. Pocity uvedomia prichádzajú neskôr, mnohokrát, keď majú obete už vlastné dieťa.

Zdroj: Profimedia.sk

Tí, ktorí Jacksonovým obetiam Wadovi Robsonovi a Jamesovi Safechuckovi veria, sa zamýšľajú, z akej rodiny pochádzal Michael Jackson, ako ho vychovávali.

Odpoveď zrejme prináša spoveď spevákovej sestry LaToye Jackson, ktorú poskytla v televíznom rozhovore ešte v 90. rokoch a mladšia generácia ju určite nevidela. V tom čase LaToya šokovala vyjadrením, že jej otec Joe Jackson je monštrum a od 11-tich rokov ju zneužíval. Toto povedala krátko predtým, ako následne obvinila svojho hviezdneho brata, že spáva s malými chlapcami, píše The Sun.

Nie je tajomstvom, že amatérsky boxer Joe, ktorý bol aj manažérom rodinnej popovej skupiny The Jackson Five, sa správal k svojim deťom ako sadista. To, že zneužíval dcéry LaToyu a Rebbie, už také známe nebolo.

TIP: Fanúšikovia Jacksona sú v šoku. Jeden z najbližších prehovoril o pedofílii

Vo svojich memoároch z roku 1991 speváčka, ktorá má dnes 62 rokov, tvrdila, že jej mama Katherine o tom vedela. V knihe napísala: "Keď váš otec vstane z postele od vašej mamy a chystá sa do postele za svojou dcérou a zrazu počuješ, ako mama hovorí: "Nie, Joe, nie dnes večer. Nechaj ju na pokoji odpočívať, je unavená." To vás privádza do zúfalstva."


V čase, keď LaToya propagovala svoju knihu, poskytla rozhovor v šou Live with Regis and Kathie Lee. "Nebolo tam sexuálne zneužívanie, ale aj psychické týranie," povedala speváčka.

Ďalej uviedla, že Joe Jackson zneužíval jej staršiu sestriu Rebbie. Tá odišla z domu, keď mala 16 rokov. Otec sa tak zameral na LaToyu. Obťažoval aj ďalšiu dcéru Janet Jackson? "Neviem. Nikdy o tom nehovorila. Dúfam, že to neurobil," povedala LaToya.

"Žijete s tým pocitom, že ste robili niečo zlé a bojíte sa. Hanbíte sa. Hanbila som sa po celý svoj život, keď som o tom hovorila.

Súhlasila s tým, že rodina Jacksonovcov žila v klamstve. V roku 1993 speváčka povedala, že jej mama Katherine podozrievala svojho syna Michaela zo zneužívania detí ešte predtým, ako boli proti nemu vznesené prvé obvinenia. Matka Katherina bola pobúrená, keď v roku 1984 našla dôkazy o platbách pre rodiny detí, s ktorými jej syn údajne spal. Našla dva šeky s obrovským množstvom peňazí.

"Ona bola tá, ktorá vždy hovorila, že Michael, pardon za výraz, je b***rant. Nemôžem ho vystáť, je to zasr**ný b***rant," opísala LaToya.

Keď LaToya verejne vystúpila proti svojej rodine, Jacksonovci prišli s vyjadrením, že ju k tomu donútil jej vtedajší manžel Jack Gordon, ktorý chcel získať peniaze. Speváčka sa nakoniec zmierila so svojou rodinou a stiahla všetky obvinenia.

BRATISLAVA/markiza.sk, nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zneužívanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.