Do Rokenrolovej siene slávy uviedli tieto hudobné legendy

Rockenrolová sieň slávy a Janet Jackson
Rockenrolová sieň slávy a Janet Jackson Zdroj: TASR/AP

Jeden z výnimočných momentov večera bol prejav Janet Jacksonovej.

Do Rokenrolovej siene slávy (Rock and Roll Hall of Fame) pribudli v piatok večer speváčky Janet Jacksonová a Stevie Nicksová, ako aj pätica britských skupín - Def Leppard, Radiohead, Roxy Music, The Cure a The Zombies.

Hudobníkov uviedli do siene slávy na slávnostnom večeri v newyorskom Barclays Center. Podujatie odštartovala niektorými zo svojich najznámejších hitov ako Stand Back či Edge of Seventeen Stevie Nicksová, ktorú do Rokenrolovej siene slávy zaradili už v roku 1998 ešte ako členku kapely Fleetwood Mac.

Jeden z výnimočných momentov večera bol prejav Jacksonovej, ktorá porotu ocenenia vyzvala, aby do siene slávy uvádzala na výročných podujatiach viac žien. Vo svojom prejave zároveň 52-ročná speváčka vyzdvihla vplyv svojej hudobne založenej rodiny na popkultúru. Počas slávnostného večera Jacksonová spevácky nevystúpila.

Zdroj: TASR/AP

Na piatkovej ceremónii sa nezúčastnil frontmant britskej kapely Radiohead Thom Yorke, ktorý bol podľa vlastných slov zaneprázdnený prípravou na svoje nadchádzajúce vystúpenie v parížskej filharmónii. Yorke pomerene nedávno v rozhovore pre magazín Variety uviedol, že Radiohead už takéto ocenenia "nevzrušujú".

Cenu však v piatok prebrali členovia kapely Ed O'Brien a Phil Selway, pričom Radiohead počas večera, rovnako ako Jacksonová, na ceremónii tiež nezahrali.

Rokenrolovú sieň slávy ako organizáciu vytvoril v roku 1983 už zosnulý Ahmet Ertegun, spoluzakladateľ hudobného vydavateľstva Atlantic Records. Samotné múzeum otvorili v Clevelande v štáte Ohio v roku 1986, keď boli do siene slávy uvedení aj prví umelci vrátane Chucka Berryho, Jamesa Browna či Elvisa Presleyho.

NEW YORK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti