Konečne pravdivé informácie o pôrode Meghan: Kate si to dovoliť nemohla

Fanúšikovia kráľovskej rodiny budú asi sklamaní.

O blížiacom sa pôrode vojvodkyne zo Sussexu sa toho napísalo už veľa. Všetky informácie, ktoré však kolujú už mesiace po internete, nikdy neboli overené. Teraz sa ale Kensingtonský palác konečne rozhodol zverejniť oficiálne stanovisko.

Fanúšikovia, ktorí plánovali stanovať pred súkromným Lindoovým krídlom nemocnice Svätej Márie v Londýne, budú sklamaní. Vojvodkyňa Meghan a princ Harry sa rozhodli priviesť svoje prvé dieťa v súkromí bez pozornosti médií a verejnosti!

„Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa rozhodli, že nezverejnia plány ohľadom príchodu ich prvého potomka na svet," píše sa v oficiálnom vyhlásení. V praxi to znamená, že Meghan nebude rodiť tak ako napríklad Kate Middleton.

Zdroj:Twitter/chrisspipitv

Či sa rozhodne rodiť doma, alebo v nemocnici, o tom verejnosť nebude vopred informovaná a palác odhalí miesto narodenia dieťaťa až po nejakom čase po pôrode. Pre pôrod v domácom prostredí sa napríklad kedysi rozhodla aj samotná kráľovná Alžbeta II.

Podľa protokolu o narodení nového potomka kráľovskej rodiny musia čerství rodičia najskôr informovať kráľovnú a potom ostatnú rodinu. Neskôr zverejní palác oficiálne verejné vyhlásenie, v ktorom uvedie pohlavie, váhu a čas narodenia dieťaťa.


Žiadne pózovanie čerstvých rodičov s bábätkom pred fotografmi a kameramanmi sa konať nebude. Kate tak musela urobiť len pár hodín po narodení princa Georga, princeznej Charlotte aj princa Louisa. Široká verejnosť túto tradíciu kritizovala, pretože sa tak na ženy podľa mnohých vyvíjal tlak, že musia krátko po pôrode vyzerať dobre.

Meghan a Harry si prvé chvíle s bábätkom užijú s matkou vojvodkyne Doriou Rangland a členmi princovej rodiny. Nedávno sa presťahovali do Frogmore Cottage.

LONDÝN/zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Meghan Markle

Dôležité udalosti