Pink zverejnila celý album na YouTube. Čakajte veľké prekvapenie

azylteas_tvnoviny.mp4
Zdroj: YouTube/P!NK

Americká speváčka vydala v piatok 26. apríla ôsmy štúdiový album s názvom Hurts 2B Human.

Pink vydala v piatok 26. apríla v poradí ôsmy štúdiový album, ktorý dostal názov Hurts 2B Human (v preklade Byť človekom bolí). Dostáva celkovo väčšinou pozitívne reakcie od súčasných hudobných kritikov. Keď však milujete starú dobrú Pink, tento album vám úplne sadnúť nemusí.

Už predošlá štúdiovka (Beautiful Trauma) predpovedala novú, popovejšiu dráhu, na ktorú sa 37-ročná interpretka vydala. Album Hurts 2B Human je však od začiatku do konca doslova rádiový.

Nachádza sa na ňom celkovo 13 skladieb. Podobne ako pri albume Beautiful Trauma aj pri Hurts 2B Human sa Pink vykašľala na deluxe verziu a album dostal iba štandard (v Japonsku sa doska predáva so štrnástym, bonusovým trackom More).

Prvým singlom z nového albumu bola skladba Walk Me Home, ktorú speváčka vydala 20. februára. V ten deň ho hneď odpremiérovala aj na Britských hudobných cenách (Brit Awards). Vizuál dostala o mesiac neskôr. Videoklip režíroval Michael Gracey (kinohit Najväčší šouman bol jeho režijným debutom). Pink je obrovskou fanúšičkou tohto muzikálu, s dcérou Willow Page dokonca prespievala soundtrack A Million Dreams, ktorý v origináli naspievali Zendaya a Zac Efron.


O týždeň neskôr zverejnila na YouTube kanáli ďalšiu skladbu. Hustle spolu s ňou napísal aj Dan Reynolds, spevák zo skupiny Imagine Dragons. Pesnička nemá ani tri minúty (presne 2 minúty a 57 sekúnd), takže ide o čistú rádiovku.


Ešte pred samotným vydaním albumu vypustila ďalšie dve skladby – Can We Pretend a Hurts 2B Human. Prvú spolu s ňou napísal Ryan Tedder (spevák z OneRepublic) a spolupracovala na nej s so skupinou Cash Cash, na druhej zasa spojila sily s 21-ročným spevákom a skladateľom Khalidom. Okrem týchto dvoch spomínaných spoluprác má na albume ešte ďalšie dve – 90 Days (s alternatívnym umelcom, ktorý si hovorí Wrabel) a nádhernú baladu Love Me Anyway s Chrisom Stapletonom (dôveroval mu aj Justin Timberlake, ktorý s nim nahral pesničku Say Something nachádzajúcej sa na jeho poslednom albume Man of the Woods). Podľa môjho názoru však mohol Chris dostať oveľa viac priestoru.


Nemožno zabudnúť na skladbu My Attic, ktorá je v poradí štvrtým trackom na albume Hurts 2B Human. Napísala ju speváčka Julia Michaels (Issues, Anxiety), ktorá pre Pink napísala aj pesničku Barbies na predošlom albume Beautiful Trauma.


Jednou z najúdernejších skladieb na albume je Courage. Keď si ju vypočujete, možno si poviete, že zvuk vám je povedomý. Napísala ju totiž speváčka Sia a podľa mňa je to jedna z jej najlepších pesničiek, posunula ju však Pink a urobila dobre. Tej to totiž sadlo dokonale (podobne ako jeden z najväčších Rihanniných hitov Diamonds napísala Sia a prenechala ho barbadoskej speváčke). Keď sa do Courage započúvate, pripomínať vám môže skladbu Chained to the Rhythm (Katy Perry ft. Skip Marley), ktorú takisto napísala Sia spolu s Maxom Martinom.


Pre mňa osobne je jednou z najlepších vecí na albume skladba Happy. Treba si ho však treba vypočuť celý. Mňa nesklamal vôbec (v deň vydania albumu zavesila na svoj YouTube kanál všetky zvyšné skladby, ktoré dovtedy neuverejnila, takže ak nie ste najskalnejší fanúšik, ktorý musí mať cédečko fyzicky vo svojej zbierke a chcete mu dať šancu, páči sa. ALBUM SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU.)

 

TRACKLIST ALBUMU HURTS 2B HUMAN:

1. HUSTLE

2. (HEY WHY) MISS YOU SOMETIMES

3. WALK ME HOME

4. MY ATTIC

5. 90 DAYS (FEAT. WRABEL)

6. HURTS 2B HUMAN (FEAT. KHALID)

7. CAN WE PRETEND (FEAT. CASH CASH)

8. COURAGE

9. HAPPY

10. WE COULD HAVE IT ALL

11. LOVE ME ANYWAY (FEAT. CHRIS STAPLETON)

12. CIRCLE GAME

13. THE LAST SONG OF YOUR LIFE

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pink

Dôležité udalosti