Pitva ukázala, čo zabilo Dana Nekonečného. Takýto výsledok nikto nečakal!

profimedia-0422287410.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Ani sám spevák netušil, čo ho pomaly zabíja.

Dvadsiatehošiesteho marca tohto roku šokovala Slovensko a Česko smutná správa. Speváka a kontroverzného umelca Dana Nekonečného našli mŕtveho v dome, ktorý si prenajímal. Jeho bezvládne telo ležalo vedľa vane na podlahe a už mu nebolo pomoci. Kým ho našli, bol už tri dni mŕtvy.

Polícia vylúčila cudzie zavinenie. Kým sa výsledky pitvy uzreli svetlo sveta, začali sa vynárať rôzne špekulácie a svedectvá ľudí zo spevákovho okolia. Nekonečnému vraj neboli cudzie ani drogy, a tak mnohí predpokladali, že to bola príčina, ktorá ho pripravila o život.

Výsledky pitvy ale vniesli viac svetla do prípadu a príčiny smrti. Nekonečného trápil neliečený zvýšený krvný tlak. Spevák dostal infarkt a opuchlo mu srdce aj mozog. "Testy na toxikológiu boli negatívne," potvrdila pre blesk.cz spevákova životná partnerka Zuzana Kardová.

O tom, že mal vysoký krvný tlak, Dan nevedel. "Občas sa sťažoval, že má infarktové stavy, ale pripísal to únave z vystúpení a tiež epilepsii, na ktorú sa liečil. V dome som našla liek Neurotyp, ktorý užíval na epilepsiu. Na vysoký tlak tam nič nebolo a ani nikdy nehovoril, že sa na to liečil. Keby to vedel, tak by tu s nami stále mohol byť," dodala smutne Zuzana.

PRAHA/Šoubiz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dan Nekonečný

Dôležité udalosti