Šport

Na pretekoch rely narazili do divákov dve autá. Traja mŕtvi, deväť zranených!

Jim-Clark-rally.jpg
Zdroj: mirror.co.uk

Diváci nerešpektovali bezpečnostné opatrenia a stáli príliš blízko jazdnej dráhy.

Sobotňajšie automobilové preteky v Škótsku sa skončili smrťou troch ľudí a šiestimi zranenými po tom, čo dve pretekárske vozidlá narazili do divákov v dvoch navzájom nesúvisiacich nehodách počas jediného podujatia. Uviedla to dnes agentúra AP, odvolávajúc sa na škótsku políciu. Tohtoročnú Rely Jim Clark organizátori v dôsledku tragédie zrušili. Príčiny oboch nehôd vyšetruje polícia. 

Zdroj: mirror.co.uk

K najvážnejšej havárii prišlo okolo štvrtej poobede miestneho času neďaleko Kelso. Pretekárske vozidlo vybočilo z cesty a narazilo do divákov. Traja ľudia zrážku neprežili a ďalší štyria sa nachádzajú v edinburghskej nemocnici v kritickom zdravotnom stave.
Dve hodiny neskôr ďalšie auto zrazilo piatich divákov, z ktorých jedného hospitalizovali vo vážnom stave.


Fotograf Craig McAllister uviedol pre škótsky denník The Scotsman, že diváci nerešpektovali bezpečnostné opatrenia a stáli príliš blízko jazdnej dráhy. "Ľudia sa sťažovali, že nie sú dostatočne blízko áut. Ako blízko potrebujú byť? Videl som malé deti, sediace len pár centimetrov od cesty a diváka, čo si posunul bariéry, aby sa dostal bližšie," uviedol McAllister.
Rely Jim Clark sa jazdí na verejných cestách, ktoré sú v čase pretekov uzavreté.

ŠKÓTSKO/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.