Šport

Bratrancom najskôr vo Viedni nešlo, ale nakoniec sú majstri Európy

Ladislav a Peter Škantárovci finišujú ako prví vo finálovej jazde v kategórii C2  na ME
Zdroj: TASR

Olympionici "Hokšíci" skončili až na 4. mieste.

Tretí v kvalifikácii, štvrtí v semifinále, ale napokon zlatí vo finále. Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci výborne načasovali svoju formu na úvodný vrchol sezóny a nový vodnoslalomársky kanál pri Viedni pokrstili zlatou medailou v disciplíne C2.

Pre Slovensko už druhou na kontinentálnom šampionáte, o tú prvú sa ešte v sobotu postaral kanoista Alexander Slafkovský v C1.

Zdroj: TASR


"Je to jedna z našich najvzácnejších medailí. V predchádzajúcej sezóne sme sa trochu trápili, ale tento rok sa nám doteraz jazdilo veľmi dobre. Som rád, že naša jazda bola bez chýb," zhodnotil 31-ročný Ladislav Škantár.

Vo finálovej desiatke sa Škantárovci predstavili po Poliakoch Piotrovi Szczepanskom a Marcinovi Pochwalovi, ktorí dosiahli skvelý čas 95,41 bez trestných sekúnd. Slovenskí reprezentanti tušili, že ak ich zdolajú, budú brať niektorú z medailí. Podarilo sa im to o 21 stotín sekundy a stačilo to na zlato.

"Keď sme prišli do cieľa, vedeli sme, že 95 sekúnd je naozaj veľmi dobrý čas. Bola to už naša štvrtá jazda na tej istej trati. Mali sme teda odsledované, ako sa tie časy pohybujú a čo bude stačiť na medailu. My sme si išli úplne na doraz s určitou dávkou rizika. Som rád, že nám to vyšlo," pripomenul Ladislav Škantár.

Škantárovci získali už tretiu zlatú medailu v kategórii C2 z majstrovstiev Európy v kariére. Z najcennejšieho kovu sa rodáci z Kežmarku tešili aj v roku 2007 v Liptovskom Mikuláši a v roku 2010 tiež na domácej vode v Čunove. Celkovo majú z ME zbierke už desať medailí (4-1-5) vrátane súťaží hliadok 3x C1.

Pred odchodom na ME na rozdiel od svojich súperov nemuseli absolvovať nominačné reprezentačné preteky, keďže vlani získali na svetovom šampionáte v Prahe striebro. "V príprave sme najazdili dosť, absolvovali sme aj pár pretekov. Nič sme nepodcenili. Sme radi, že sme dovŕšili medailový ´triple´ z majstrovstiev Európy," povedal Ladislav Škantár.

Jeho o rok starší bratranec Peter vyjadril nádej, že aj v ďalšej časti sezóny sa im bude dariť tak ako vo Viedni. "Najideálnejšie by bolo udržať si toto nastavenie. Teraz nás čakajú Svetové poháre, kde chceme potvrdiť našu formu. Urobíme všetko preto, aby sme urobili radosť naším fanúšikom. Základ je, aby nám vydržalo zdravie." 


C2 muži - finále:

1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 95,20 (0),

2. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 95,41 (0),

3. Luka Božič, Sašo Taljat (Slovin.) 96,93 (0),

4. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 97,81 (2),

5. Franz Anton, Jan Benzien (Nem.) 98,02 (0),

6. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 98,39 (2).

VIEDEŇ/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti