Šatan zrejme zajtra oznámi kandidatúru na šéfa SZĽH

fero maja 18 final_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR

Na nedávnych MS v Bratislave ho spoločne so Žigmundom Pálffym uviedli do Siene slávy.

Miroslav Šatan by mal v stredu (12. 6.) podľa informácií tvnoviny.sk oznámiť, že bude kandidovať na šéfa slovenského hokeja. O konaní tlačovej konferencie informoval hovorca zväzu Peter Jánošík.

Kongres SZĽH bude 26. júna a súčasný šéf Martin Kohút oznámil, že o tento post sa nebude uchádzať. Ako povedal pred týždňom, svoju doterajšiu prácu a poznatky by chcel odovzdať práve súčasnému generálnemu manažérovi Šatanovi.

Zdroj: TASR

Rekordéra v počte strelených gólov v drese Slovenska (81) uviedli na nedávnych MS v Bratislave spoločne so Žigmundom Pálffym do Hokejovej siene slávy.

Štyridsaťštyriročný Šatan sa podieľal aj na zisku všetkých štyroch medailí pre Slovensko zo seniorských MS - má zlato z Göteborgu 2002, striebra z Petrohradu 2000 a Helsínk 2012 a bronz z Helsínk 2003.

V NHL odohral 1 050 zápasov základnej časti s bilanciou 363 gólov a 372 asistencií, v play-off pridal 86 štartov (21+33). V roku 2009 sa podieľal na zisku Stanelyho pohára pre Pittsburgh Penguins, v profilige hral aj za Edmonton, Buffalo, New York Islanders a Boston.

Záujem kandidovať na šéfa slovenkého hokej už prejavil aj Dárius Rusnák.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti