Šatan chce šéfovať slovenskému hokeju: Craig je v mojej vízii

Ukrajinec Roman Jaremčuk oslavuje gól v kvalifikácii ME 2020 proti Srbsku.
Zdroj: TASR

Kandidatúru oznámil dva týždne pred konaním kongresu SZĽH.

Miroslav Šatan sa rozhodol, že bude na nadchádzajúcom kongrese kandidovať na šéfa Slovenského zväzu ľadového hokej. Svoje rozhodnutie oznámil v stredu (12. 6.) na tlačovej konferencii v Bratislave.

Uchádzači o uvoľnený post sa nemohli sami navrhovať ako kandidáti, nominovať ich musel jeden z klubov, ktorý spadá pod SZĽH. Kluby mohli podať oficiálne prihlášky do utorňajšej polnoci.

"Nechcem ísť do toho sám, ale spoločne s tímom ľudí, z ktorých už viacerí pracujú na zväze. Verím, že slovenský hokej posunú do lepšej budúcnosti," vyhlásil doterajší generálny manažér slovenských reprezentácií.

"Radi by sme pokračovali v budovaní akadémií a vytvorení atraktívneho prostredia pre hráčov, aby z nich vyrástli kvalitní ľudia. Ak aj nebudú raz hrať profesionálny hokej, tak aby sa mohli plnohodnotne zapojiť do spoločnosti. Ak budem vo voľbách úspešný, tak chcem navštíviť všetky kluby na Slovensku a spolu s nimi vytvoriť víziu, ako by mal najbližších desať rokov vyzerať hokej na Slovensku," uviedol Šatan.

V Šatanovej vízii má miesto aj Craig Ramsay, ktorý pôsobil dva roky pri našej reprezentácii.

Jednou z priorít Šatana v prípade úspechu vo voľbách by bolo udržať doterajšieho šéftrénera reprezentačného A-tímu Craiga Ramsayho pri národnom tíme. "Craig je určite súčasťou vízie. V prípade úspešného výsledku ho určite oslovíme na ďalšiu spoluprácu," potvrdil Šatan.

"Za desať rokov by som rád videl plne funkčné hokejové akadémie. Bol by som rád, ak by každý kraj mal svoju akadémiu. Myslím si, že to je reálny cieľ, ak všetky zložky budú spolupracovať," dodal.

Kongres SZĽH bude 26. júna a súčasný šéf Martin Kohút oznámil, že nebude opätovne kandidovať na tento post. Ako povedal pred týždňom, práve generálnemu manažérovi našej reprezentácie by chcel odovzdať svoju doterajšiu prácu a poznatky.

Rekordéra v počte strelených gólov v drese Slovenska (81) uviedli na nedávnych MS v Bratislave spoločne so Žigmundom Pálffym do Hokejovej siene slávy.

Štyridsaťštyriročný Šatan sa podieľal aj na zisku všetkých štyroch medailí pre Slovensko zo seniorských MS - má zlato z Göteborgu 2002, striebra z Petrohradu 2000 a Helsínk 2012 a bronz z Helsínk 2003.

V NHL odohral 1 050 zápasov základnej časti s bilanciou 363 gólov a 372 asistencií, v play-off pridal 86 štartov (21+33). V roku 2009 sa podieľal na zisku Stanelyho pohára pre Pittsburgh Penguins, v profilige hral aj za Edmonton, Buffalo, New York Islanders a Boston.

Zdroj: TASR

Vyzerá to tak, že bude mať aj protikandidáta. Mal by ním byť Dárius Rusnák, ktorý to pre tvnoviny.sk naznačil. Všetko chce však, podľa vlastných slov, oznámilť o pár dní na tlačovej konferencii. Potvrdil nám však, že má podporu niektorých klubov.


BRATISLAVA/zg
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti