Šport

Hochschornerovci sa dočkali. Aj oni sú majstri Európy

Zlatá hliadka C2  na ME (zľava Pavol a Peter Hochschorner, Ladislav Škantár, Tomáš Kučera, Peter Škantár a Ján Bátik vo Viedni.
Zdroj: TASR

Najcennejší kov získali v hliadkach.

Slovenskí vodní slalomári ukončili svoje úspešné pôsobenie na európskom šampionáte vo Viedni so skvelou bilanciou tri zlaté, jedna strieborná a jedna bronzová medaila.

O druhé nedeľňajšie a zároveň tretie zlato sa v záverečnej súťaži hliadok 3x C2 postarali bratia Ladislav a Peter Škantárovci, Pavol a Peter Hochschornerovci a Tomáš Kučera s Jánom Bátikom. 

Zdroj: TASR

Slováci zvíťazili v konkurencii siedmich tímov pred Francúzmi a Čechmi. Francúzov zdolali o 46 stotín sekundy najmä vďaka tomu, že predviedli čistú jazdu bez časovej penalizácie.

"Som rád, že nám vyšli hliadky, lebo predtým sme sa v nich trápili. V dnešnej jazde boli chybičky, ale dôležité je, že sme zajazdili čisto. Je to úžasný pocit získať dve zlaté medaily na jedných pretekoch. Viac sa nedalo, šťastena stála nad nami. Skončilo sa to na sto percent," komentoval Peter Škantár.

Zlaté medaily brali Slováci vo Viedni okrem súťaže hliadok 3x C2 aj v singlkanoe zásluhou Alexandra Slafkovského a tiež vďaka deblkanoistom bratrancom Ladislavovi a Petrovi Škantárovcom. Striebro si vybojoval v C1 Michal Martikán a bronz hliadka 3x C1. Bez medaily tentoraz zostali kajakárky aj kajakári.

Celkový počet 5 medailí a z toho 3 zlaté znamená prvé miesto v medailovej bilancii krajín a zároveň výrazné zlepšenie oproti vlaňajšiemu kontinentálnemu šampionátu v Krakove, kde sa slovenskí reprezentanti museli uspokojiť s jedným zlatom a jedným bronzom.

"Pre Slovensko je určite super, že po takej pauze sme znova získali zopár medailí. Aspoň ľudia vidia, že naša slalomová éra sa ešte neskončila," uviedol Pavol Hochschorner.

Výsledky - ME vo vodnom slalome vo Viedni:

MUŽI  3x C2:

1. Slovensko (Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera - Ján Bátik) 112,39 (0),

2. Francúzsko 112,85 (2),

3. Česká republika 115,08 (4),

4. Poľsko 117,21 (4),

5. Rusko 118,48 (4),

6. Nemecko 119,50 (8). 


ŽENY 3x K1:

1. Česká republika 108,65 (0),

2. Španielsko 110,17 (2),

3. Francúzsko 110,36 (4),...

7. Slovensko (Elena Kaliská, Jana Dukátová, Kristína Nevařilová) 120,04 (6)

 

VIEDEŇ/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.