Šport

Milionár a exmajiteľ klubu NHL zomrel pri leteckom nešťastí

nehoda milionar.jpg
Zdroj: SITA

Lewis Katz bol v súkromnom lietadle, ktoré sa zrútilo krátko po štarte.

Havária súkromného lietadla typu Gulfstream IV v americkom štáte Massachusetts si v sobotu večer miestneho času vyžiadala životy všetkých siedmich osôb na palube stroja. Medzi obeťami je aj spoluvlastník denníka The Philadelphia Inquirer, milionár Lewis Katz (72), bývalý to majiteľ basketbalového tímu NBA New Jersey Nets (v súčasnosti Brooklyn Nets) a hokejového tímu NHL New Jersey Devils.

Zdroj: SITA

Potvrdilo to dnes spomínané periodikum, syn zosnulého Drew i jeho obchodní partneri.
The Philadelphia Inquirer, noviny založené v roku 1829, sú tretím najstarším denníkom USA a 15. najvýznamnejším podľa nákladu. Jeho spolupracovníci a príspevky získali už 19 Pulitzerových cien.


Lietadlo, ktoré smerovalo do pobrežného mesta Atlantic City v americkom štáte New Jersey, sa krátko po štarte zrútilo do menšieho zalesneného územia. Ako vyplýva z informácií, ktoré z odborných zdrojov získala spravodajská televízia CNN, vzplanulo.

Prevádzku na letisku Hanscom Field v Bedforde, ktoré je využívané tak pre civilné, ako aj armádne lety, po tragickej nehode prerušili. Príčiny nešťastia sú predmetom vyšetrovania. 

https://www.youtube.com/watch?v=uPwAOe9WE2k


MASSACHUSETTS/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.