TdF: Časovku tímov ovládol Jumbo Visma, Sagan s Borou mimo elitnej desiatky

Braňo Deák s manželkou Ladislavou
Zdroj: TASR/Urs Flueeler/Keystone via AP

Prekvapením bol výkon tímu Kaťuša-Alpecin.

Cyklisti Jumbo Visma sa stali v nedeľu víťazmi 2. etapy Tour de France - tímovej časovky na 27 km v uliciach Bruselu. V belgickej metropole predstihli o 20 sekúnd britskú stajňu Ineos, tretí bol Quick Step (+21).

Člen víťazného tímu Holanďan Mike Teunissen, ktorý triumfoval v úvodnej etape, si udržal žltý dres a zvýšil náskok na čele celkového poradia. Bora Hansgrohe so Slovákom Petrom Saganom stratila na Jumbo Visma 46 sekúnd a obsadila 12. priečku.

Ako prví sa vydali na trať jazdci britského tímu Ineos a ich výsledný čas v cieli dlho nikto neohrozil. Načakane veľkú minútovú stratu mal tím Trek-Segafredo s Austrálčanom Richiem Portem, ktorý patrí medzi kandidátov na žltý dres.

Prekvapením bol výkon tímu Kaťuša-Alpecin, ktorý sa zaradil na priebežné druhé miesto. Bora so Saganom v zelenom drese zaostávala na úvodnom medzičase za Ineosom 19 sekúnd. V cieli narástla jeho strata na 26 sekúnd.

Ako poslední odštartovali jazdu proti chronometru cyklisti Jumbo Visma a od úvodných metrov potvrdzovali, že majú tie najvyššie ambície. Na prvom medzičase mali pred Ineosom desaťsekundový náskok, ktorý dokázali ešte zveľadiť.

BRUSEL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti