Šport

V Instanbule snežilo, zápas Galatasaray - Juventus nedohrali

Brankar Juventuru Gianluigi Buffon v zápase LM proti Galatasaray
Zdroj: SITA

Duel dohrajú v stredu alebo termín určí UEFA.

Utorňajší priamy súboj o postup v B-skupine futbalovej Ligy majstrov medzi Galatasarayom Istanbul a Juventusom Turín musel rozhodca po polhodine hry za stavu 0:0 prerušiť. Pre pokračujúce sneženie a krúpy sa zápas v utorok definitívne nedohrá.

Nepriaznivé počasie spôsobilo organizátorom problémy už pred úvodným výkopom dôležitého duelu. Po odprataní snehu z hracej plochy a jej okolia sa zápas napokon začal. Bielu loptu vymenil rozhodca Proenca za oranžovú, no tá sa postupom času v snehu strácala hráčom z dohľadu.

Zdroj: uefa.com
Situácia sa vyhrotila v 32. minúte, keď hlavný arbiter prerušil zápas a hráči sa pobrali späť do šantí. Celé ihrisko pokryl sneh za sedem minút. Po uplynutí dvadsaťminútovej čakacej doby padlo rozhodnutie, že diváci výsledok v utorok nespoznajú.

Zdroj: SITA
"Zápas Juventus - Galatasaray sa v utorok nedohrá pre snehovú búrku, ktorá spôsobila, že terén zostal nehrateľný," píše sa na oficiálnej stránke UEFA. Rozhodca prerušil zápas v 32. minúte prvého polčasu a presne od tohto momentu sa oba tímy postavia proti sebe v náhradnom termíne.

"Vzhľadom na článok 11.4 v stanovách sa zápas musí dohrať buď o deň neskôr alebo v termíne, ktorý stanoví UEFA," uvádza sa v stanovisku.

ISTANBUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.